Age of Empires yine geliyor!

Age of Empires yine geliyor!

E3 2017 Fuarı süresince birbirinden sansasyonel bültenler yapılırken, bunlardan biri de yeniden Microsoft cephesinden geldi. Microsoft ve geliştirici takım Forgotten Empires, Age of Empires üzerinde çalıştıklarını açıkladılar.

Evet, Age of Empires’ı bir kere daha PC platformuna getirmek isteyen ikili, orijinal oyunun ruhuna değmeyecek ancak görselliği baştan planlayacak. Çağdaş PC oyunlarına aktüellenecek olan reyin içi grafikler, 4K görüntü yardımı ile zenginleştirilecek ve böylece orijinal oyunun 20’inci senesine özel bir versiyon hazırlanacak. Hemen yukarıyadaki videoda, daha önceki ve yeni grafikleri yan yana görebilirsiniz. Ayrıca reyin içi zindeleri yenileyen geliştirici takım, reyin içi müzikleri de yine tertip etmeyi ilgisizlik etmemiş.

Age of Empires‘ın bu yaz sonunda reyin severlere sunulması bekleniyor.

Age of Empires nedir?

2017061313111580385.jpgAge of Empires nedir?

Age of Empires, Microsoft tarafından geliştirilen hakikat zamanlı strateji (RTS) oyunudur. İlk olarak Microsoft Studios tarafından geliştirilen reyin, 1997 senesinde raflarda kendine yer buldu. Akabinde ikinci oyunuyla 1999, üçüncü oyunuyla da 2005 senesinde raflarda olan şöhretli seri, alakayı en çok serinin ikinci oyunuyla gördü. Seri, sonrasında her ne kadar ek kolilerle yaşasa da, 4’üncü oyununa kavuşamadı.

Evvelki HaberPixel 2: Beklediğimize Dokunacak! Sonraki HaberSony, PS Oyunlarını Telefondan Hakimiyet Ettirecek!

[part:single][/part]

Yayınlanma Tarihi: 07 Eylül 2017