AOC, 240Hz AGON G-SYNC’i getiriyor

AOC, 240Hz AGON G-SYNC'i getiriyor

AOC, şimdiye kadarki en süratli NVIDIA G-SYNC geçimli reyin monitörü ile karşınızda. AOC’nin AGON AG251FG modeli 240Hz’lik yenileme süratine, 1ms’lik reaksiyon müddetine ve daha az hareket fluluğu için NVIDIA ULMB‘ye sahip. Üstelik NVIDIA G-SYNC’in sunduğu süratli reaksiyon müddetine ek olarak, ekranda ayrıca AOC Shadow Control (Gölge Hakimiyeti) ve elverişli AOC Ergo Dial Base gibi öteki birinci sınıf reyin monitörü özellikleri de bulunuyor.

AOC’nin AGON AG251FG ekranı, esporda genelde kullanılan 24 inçlik oturumdan azıcık daha majör olan 24.5 inçlik Full-HD bir TN oturumuna (16:9 format, 1920 x 1080 piksel) sahip. 240Hz yenileme sürati ve dahili NVIDIA G-SYNC modülü ile, muhtemel olan en akıcı oynanabilirliği isteyen NVIDIA grafik kartına sahip oyuncular için müthiş bir alternatif. G-SYNC Teknolojisi ekran kırılmasını ortadan kaldırıp ekran tutukluğunu da en aza indirirken aynı zamanda da girdi gecikmesini de eksiltmek için ekranın yenileme süratini grafik kartının GPU’su ile eşzamanlıyor. Monitörün 1ms’lik reaksiyon süresi ve NVIDIA ULMB özelliği de hareket fluluğunu ve hayalet görüntüyü en aza indirgeyerek oyuncuların en süratli gidişatlarda dahi jilet gibi apaçık görüntülerin neşesini çıkarmalarını sağlıyor. AOC Ürün Müdürü  Alfonso Clemente bununla alakalı şunları söylüyor: “Bizler, AOC olarak,  tam iddialı oyuncular ve reyin tutkunları için NVIDIA’in önemini kavrıyoruz. İşte bu surattan,her geçen sene PC’de reyin tecrübesini en gelişmiş kart teknolojileri ile geliştiriyoruz. Bu nedenle mükâfatlı  240Hz monitörümüzün G-SYNC geçimli versiyonunun tanıtımını yapmaktayız.”

Tam AGON monitörlerinde olduğu gibi, AG251FG modeli de oyuncuların rahatını ve performansını artıracak bir dizi birinci sınıf özellik ile sunulacak. Bunlar arasında eğilme, sağa sola dönme ve yükseklik ayarına (rahat bir de yükseklik miktarına) sahip AOC Ergo Dial Base, bir araya gelir bir kulaklık yakalayıcı ve bir taşıma kolu da bulunuyor. Uzun süren reyin seansları süresince gözlerin yorulmasını yasaklamak için ise, AOC Flicker Free Teknolojisi de titreşimi en aza indiriyor. AOC’nin Düşük Mavi Işık modu ise hasarlı olabilecek kısa dalga boyundaki mavi ışığı eksiltiyor. AOC’nin Gölge Hakimiyeti alternatifi ise karanlık reyin civarlarında ek bir avantaj olması emeliyle, ekranın geri kalanını etkilemeden fazla karanlık alanları aydınlatarak oyuncuların elini güçlendiriyor.

AOC’nin AGON AG251FG monitörünün, Ağustos 2017’de piyasaya çıkması bekleniyor. Üretici tarafından nasihat edilen perakende maliyet ise 539 USD.

AG251FG modelinin özellikleri

Model ismi

AG251FG

Oturum

24.5¨ TN @ 240 Hz

Çözünürlük

1920 x 1080 piksel

Sync teknolojisi

G-SYNC

Sinyal girişi

1 x HDMI
1 x DisplayPort
4 x USB 3.0
Ses çıkışı
Kulaklık girişi /çıkışı

Ürüne has özellikler

Elverişli ayak
NVIDIA ULMB modu
Stereo hoparlörler
1ms reaksiyon süresi

Avrupa Tanıtımı

Ağustos 2017

Üretici tarafından nasihat edilen maliyet

539 USD

Evvelki Haber1400 ışık seneyi uzaklıktaki sual işaretleri gelişiyor! Sonraki HaberGoogle, Ailenizle Resim Paylaşmayı Basitleştiriyor

Yayınlanma Tarihi: 04 Eylül 2017