ArmA III

Oldukça büyük bir içeriğe sahip olan bu oyun, tamamen senaryo kurma üzerinde oynanmaktadır. Her oyun severin almak için sebebi bulunduğu harika bir oyundur.

Büyük bir savaş alanı olan oyunda, 270 kilometre karelik bir harita büyüklüğüne sahiptir. Oldukça büyük bir haritaya sahip olunan oyunda, çoğu yer birbirine benzemektedir. Birden çok oyun seçeneği bulunan ve bunların başında gelen Altis Life seçeneğidir. Ayriyeten oynadığınız oyunun içinde yeni bir fikir varsa, bu iletişim kısmından bildiriliyor ve onay görürse geliştirilip, yayınlanıyor. Yani eğer editörler tarafından onaylanacak bir fikir olursa, oyundaki bazı kıstasların oyuncunun belirlemesi için şans sunulmaktadır (oyun geneli için geçerli değil). Oyun içinde diğer oyuncularla mikrofon veya yazışma ile iletişim kurulabiliyor. Ve ‘Caps Lock’ tuşunu kullanarak sadece etrafınızdakilerle konuşabiliyor ya da ‘Side Chat’ tuşunu kullanarak sunucudaki herkesin sizi duyması sağlanabilmektedir. Karakterler oynanılan sunucu üzerinde 3 farklı türde konum sahibi olabilmektedir: Civil (Vatandaş), Cop (Polis), EMS (Doktor).

Arma III nasıl oynanır hakkındaki kısa bilgiden sonra, oyun severler için önerilen bir oyun olduğunun altını çizmekte fayda vardır.

Yayınlanma Tarihi: 09 Nisan 2016