Aston Martin’den hibrid araba izahı!

Aston Martin'den hibrid araba izahı!


Elektrikli taşıtların zaferini ispatlaması ile beraber yapım sürecinde farklılığa gitmeye başlayan araba üreticileri, petrol ve gaz ile çalışan arabaların yerini hibrit veya elektrik ile çalışan arabalara vazgeçmek için çalışmaya devam ederek uzun vadeli tasarılarını hazırlıyorlar.

Aston Martin’den elektrikli süper araba!

Aston Martin hudutlu rakamda üreteceği tamamen elektrikli arabayı RapidE hakkında yeni bilgiler…

Günümüzde lüks araba kavramı ile bütünleşmiş markalardan birisi olan Aston Martin, bu kapsamda elektrikli taşıt çalışmalarına devam ederken, hibrit araba yapım tasarıyı hakkında izahlarda bulundu.

Aston Martin, 2020 senesinde tamamen hibrit yapım yapacak!

Financial Times ile bir ziyaret asıllaştıran Aston Martin CEO’su Andy Palmer, firmanın önümüzdeki on sene boyunca tüm modellerinin hibrit versiyonunu satışa sunmayı ve 2020 senesinden itibaren tamamen hibrit ve elektrik ile çalışan araba yapımı reelleştirmeyi planladığına söyledi.

2030 senesine kadar araba satışlarının yüzde 25’inin elektrikli arabalardan oluşmasını amaçladıklarını belirten Palmer, ilk elektrikli vasıtaları Aston Martin RapidE hakkında bazı bilgiler paylaştı.

2019 senesinde satışa sunulması ve yalnızca 115 adet gibi oldukça hudutlu rakamda üretilmesi tasarlanan Aston Martin RapidE‘nin dört kapılı bir spor araba görünümünde olması beklenirken, taşıtın motoru için Williams Advanced Engineering şirketinden dayanak alındığı belirtiliyor.

:: Aston Martin’in hibrit araba yapımına başlayacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN


Yayınlanma Tarihi: 05 Eylül 2017