Asus’tan ekipmanı ile dikkat sürükleyen Chimera!

Asus'tan ekipmanı ile dikkat sürükleyen Chimera!


Asus, dünyanın ilk 144 Hz yenileme süratine sahip bir ekrana konut sahipliği yapan dizüstü bilgisayarı olan ROG Chimera modelinin bültenini hakikatleştirerek, oyuncu bilgisayarı mevzusunda IFA 2017‘ye damga vurdu.

Acer’dan 200 Hz’lik kavisli oyuncu monitörü!

Acer, IFA 2017 kapsamında üst seviye teknik özellikleri ile dikkat sürükleyen yeni 35 inçlik oyuncu…

Gelin, şimdi Intel’in en yeni jenerasyon Core i7 harekâtçısından Nvidia’nın GTX 1080 grafik çözümüne kadar uzanan üst seviye teçhizatlara konut sahipliği yapan Asus ROG Chimera’nın ayrıntılarına yakından bakalım.

Asus ROG Chimera modeli duyuruldu!

17.3 inç majörlüğünde Full HD çözünürlük sunan, 144 Hz yenileme süratine ve 7 ms reaksiyonuma zamanına sahip olan bir ekranın yer aldığı dizüstü bilgisayar, Nvidia’nın G-Sync Teknolojisine konut sahipliği yapıyor.

Yüksek performans gereksinimi dinlenen reyin ve programların basitçe üstesinden gelebilmesi için ROG Chimera modelini Intel’in overclock edilebilen Core i7-7820HK harekâtçısı ile donatan Asus, grafik kartı olarak Nvidia’nın en yeni ve eforlu GPU’su olan GTX 1080‘i kullanıyor.

Gşanımız oyunlarını azami grafik ayarlarında zorlanmadan oynatabilen dizüstü bilgisayar, klavyesinde Xbox uygulaması için bir kısayol tuşuna konut sahipliği yaparken, doğrudan Xbox One hakimiyetçisi ile kullanılabiliyor.

Ağırlığı ve değişik teknik özellikleri henüz belirsiz Asus ROG Chimera‘nın maliyeti ve çıkış tarihi ilerleyen günlerde söylenecek.

:: Asus’un yeni oyuncu dizüstü bilgisayarı ROG Chimera hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN


Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2017