Bulduğu orijinal diski iade edince…

Bulduğu orijinal diski iade edince...

İlk olarak Dualshockers tarafından bildirildiği üzere, Reddit kullanıcısı Khemist49, geçtiğimiz ay eBay’den satın aldığı bir “Blizzard mahsulleri ile dolu kolide” orijinal 1998 StarCraft’ın altın master kaynak kod diskini bulmuştu ve bu disk, bir yazılım mühendisinin oyunun içeriğini değiştirmesine olanak tanıyabilmekteydi. Ne yapacağından emin olmayan kullanıcı, Reddit’e müracaat etti ve pek çok değişik bireyden pek çok değişik teklif ile karşılaştı. Tabi ki bu tekliflerin içerisinde CD’nin içeriğini herkesin kullanabilmesi için internete sunmak da vardı.

Kullanıcı, günler boyu düşündükten sonra tehlikesiz olan usulü seçmeye karar verdi ve dolaysız olarak Blizzard ile temasa geçerek diski asıl sahibine iletti. Bunun karşılığında da Blizzard, şirketin en son oyunu Overwatch’un parasız bir kopyasını ve Blizzard mağazasında kullanılması için 250$ armağan sundu. Tabi ki Khemist49 için bu kadarı yeterliydi.

Ancak görünene göre Blizzard’ın cömertliği bu noktada sona ermiyordu.

Khemist49’un en son yazısına göre Blizzard’dan gelen bir öteki arama, kendisine diski geri yolladığı için teşekkür ediyor ve şirketin senelik faalliği BlizzCon’u dinleyip dinlemediğini soruyordu. Khemist49 tabi ki aktiflikten haberinin olduğunu ancak kendisinin doğu yakasında yaşamasından ve “rozetlerin sayfayı yenileyene kadar bitmesinden” dolayı gitmesinin neredeyse olanaksız olduğunu söyledi. Bunun üzerine Blizzard çalışanı, yaptıkları aramanın nedeninin kendisini tüm giderleri karşılanacak biçimde BlizzCon’a davet etmek olduğunu ve kendisiyle tanışmaktan da hoşnut olacaklarını söyledi.

Bir Blizzard lafçısı tarafından yapılan izahta da bir Blizzard hayranının orijinal StarCraft kaynak kodlarını bulduğunu ve neyse ki diski kendilerine iade edecek kadar iyi biri olduğunu doğrulamış ve buna karşılık şirket olarak, “doğru şeyi yaptığı için, yalnızca Blizzard olarak değil, hâlâ StarCraft’ı beğenen herkes ismine uygun teşekkürü sunmayı istedikleri” belirtilmekteydi…

Evvelki HaberiPhone 8’den Riskli İşaretler! Sonraki Haberİngiliz dart oyuncusunun iPhone’u elinde patladı!

Yayınlanma Tarihi: 13 Eylül 2017