Bunun için bütün 10 sene tüketti!

Bunun için bütün 10 sene tüketti!

Reyin 2002 iki senesinde ilk olarak karşımıza çıkmıştı. Hatta bir devam oyunu da 2004 senesinde sunulmuştu ancak I-am-Prime isimli Reddit kullanıcısı birkaç gün evveline kadar Roller Coaster Tycoon 2 oyunundaki parkını muhteşemleştirmeye çalışıyordu. Yaptığı yayımlamaya göre de, on senenin ardından bu gayesine erişmiş vaziyette.

Prime’ın Reddit yazısında bildirdiğine göre izometrik cümbüş parkında 34 roller coaster, 255 cümbüş aygıtı ile mağaza ve takribî 8000 ziyaretçi bulunmaktaydı. Prime’ın Reddit’e yazdığı sırada parkın tek raylı trenine bir milyon değişik şahıs binmişti. Ayrıca parkın sol üst köşesinde bulunan devasa küp biçiminde şeyin de içerisinde bir kapalı alan roller coaster’ı olduğunu belirtmekte fayda olabilir.

Geçtiğimiz seneler içerisinde bu daha önceki oyunun severleri, OpenRCT2 gibi vasıtaları kullanarak oyuna kendi eklemelerini, tertip etmelerini ve kusur onarımlarını yapmaktaydılar. Prime’ın bu parkı HD nedeni de bu vasıta.

2017050819171561588.jpgRCT2 oyunundaki eğlence parkı için 10 yıl harcadı! Parkın daha önceki hali…

Prime, birkaç sene evvel de çocukluk projesinin gelişimini yayınlamıştı ve resimler arasındaki fark sarih bir biçimde belirli olmakta. Daha yakın zamanda yaptığı farklılıklar ve hoşlaştırmalar ise dikkatli bakılmadığı takdirde belirli olmayabiliyor. Ayrıca parkın değişik kısımlarının değişik adları da bulunmakta. Misali sağ alt kısmın ismi “Tron” olarak tanımlanmışken, kuzey kısımda da “Egypt” Mısır ve “Lost Forrest” Kayıp Orman biçiminde adlandırılmış vaziyette.

2017050819174319888.jpgRCT2 oyunundaki eğlence parkı için 10 yıl harcadı!

Roller Coaster Tycoon acelesi en son 2004 senesinde üçüncü oyunu ile öyküsüne devam etmeyi sınamıştı ancak ondan sonra reyin suskunluğa gömülmüştü. Geçtiğimiz sene Rollercoaster Tycoon World isimli bir yenilenmiş versiyon sunulmuştu ancak bu oyunun da hayranlar tarafından pek iyi karşılandığı söylenemez.

Parkın gerçekten devasa bir kuş bakışı görüntüsü için ise bu irtibata tıklayabilirsiniz…

Evvelki HaberApple, Windows 10 Yüklemeyi Basitleştirdi!  

Yayınlanma Tarihi: 10 Eylül 2017