DayZ

Biraz karışık bir oyun olan fakat başlandığı zaman başından kalkamayan ve bu oyuna bağımlılığı olan birçok oyun sever, Dayz oyununu tavsiye etmektedir.

DayZ oyunu; dünyada kıyamet kopmasıyla birlikte ortalıkta ölülerin dolaştığı ve kimsenin içinde bulunmak istemeyeceği bir ortama sahiptir. Bu sebeple ilk başlarda biraz soğuk görülebilir. Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran farkı ise; yapılması gereken bir görev ya da ulaşılması gereken bir yer bulunmamaktadır. Oyunun tek amacı; hayatta kalmaktır. Oyuncunun elinde bulunan bir fener ve hayatta kalmasını sağlayacak bir-iki eşya ile tehlikeli dünyada hayatta kalma çabası verilmektedir. Önemli olan noktalardan biri ise; hayatta kalma süresinin ne kadar uzun tutulabildiğidir. DayZ oyunu, Chernarus isimli bir adada geçmektedir. Kasaba, orman, askeri bölgeler, havaalanları ve kentlerden oluşmaktadır. DayZ nasıl oynanır daha iyi anlamak için, oyunu oynayarak tecrübe etmekte fayda vardır.

Ve bu oyunda ne kadar iyi olunursa olunsun, devamlı bir şeyler öğrenme-keşfetme ihtiyacı duyulmaktadır. Bu acımasız ve ürkütücü dünyada hayatta kalma çabası verilmektedir.

Yayınlanma Tarihi: 04 Nisan 2016