Destiny 2’den beklenen müjde gelmedi!

Destiny 2'den beklenen müjde gelmedi!

Bungie, beğenilen Destiny oyunun ikincisini duyurduğunda, PC oyuncuları en sonunda konsol oyuncularına katılabilecekleri için mutlu olmuşlardı. Ancak yayıncı, süratli bir biçimde yaptığı ilan ile, Battle.net ile bir ortaklık kurduğunu söylemiş ve Steam platformunu tamamen es geçmişti.

Kısa bir müddet evvel Steam üzerinde “Silver” (Gümüş) olarak adlandırılan bir reyin içi para ortaya çıktı ve bu da oyunun Battle.net’e özel olmayacağı ve oyuncuların istedikleri platformu seçebilecekleri söylentilerini kuvvetlendirdi. Ancak bu dedikodu da Destiny Topluluk İdareyicisi (Community Manager) David Dauge tarafından birkaç tweet ile süratli bir biçimde durduruldu.

En baştan beri apaçık olan özel Battle.net ortaklığı daha evvel duyurulmuş olsa da, Bungie’nin bu rivayetleri süratli bir biçimde yalanlamasına pek şaşmamak gerekiyor. Ancak mağazada ortaya çıkan bu reyin içi paranın ilk oyunun bir parçası olması, yolda olabilecek olan şeyler için başka rivayetlerin ortaya çıkmasını da desteklemiş vaziyette. İlk reyin, başka bir deyişle Destiny 1, PC platformunda bulunmuyordu ve Bungie, bu oyunu Steam aracılığı ile satın alınabilir bir hale dönüştürebilir.

Destiny 2 Blizzard’ın Battle.net platformuna özel olacak ve 24 Ekim tarihinde PC için, 6 Eylül tarihinde de Xbox One ve PlayStation 4 için sunulacak. PC oyuncuları ayın sonunda sunulacak olan beta versiyonu ile oyunu test edebilecek…

Cep telefonunuzu asıl bir kent kılavuzuna dönüştüren Piri uygulamasını mercek altına aldık

Evvelki HaberBlackBerry’nin Kuvvetlendirdiği KEYone, Böyle Katlandı!  

Yayınlanma Tarihi: 04 Eylül 2017