Destiny

En gözde oyunlardan bir tanesi olan ve sıradanlığın biraz dışına çıkan bu Destiny oyunu, ilk bakışta biraz karışık gelebilmektedir. Oyunu daha anlaşılabilir yapmak adına; “Destiny nasıl oynanır?” sorusunun cevabına bakılacak.

Olmazsa olmaz koşullardan biri; Destiny oyununu oynayabilmek için tamamen çevrimiçi olmak gerekmektedir. Bu durum sayesinde, birçok farklı insan sizinle aynı dünyada oyun içerisinde görülmektedir. Oyun içinde görev tamamlanmaya çalışılırken, aynı veya bir başka görevi tamamlamaya çalışan başka çevrimiçi yarışmacılarla da karşılaşılmaktadır. Oyunun konusu; esrarengiz uzay gemisi olan Traveller güneş sistemine girer ve insanoğlunun bazı gezegenlerde atmosfer üretmesi konusuna yardımcı olur. Traveller sayesinde, insanoğlu medeniyetini diğer galaksilere taşınmasının hayalini kurmaya başlar. Fakat Traveller’in düşmanı olan başka bir uzaylı ırk izini bularak, güneş sistemine giriyor ve her yeri dağıtıyor. Bu saldırı sonrasında, insanoğlu gene Traveller yardımıyla hayatta kalıyor ve Tower isimli kalede kalmaya başlıyorlar. Burası da, oyuncuların oyun içinde sosyalleşip, eşya satın alabildiği yerdir. Ve ayriyeten bu kaleden güneş sistemi içindeki farklı gezegenlere görevlere çıkılabilmektedir. Oyuncunun amacı; savaş sonrası arta kalan saldırgan birimlerle dolu yerleri basıp görevleri yerine getirmektir. Bu görevi yerine getirirken de, yetenek ve ganimet kazanmak önemlidir.

Oynayan oyuncunun bakış açısına göre değişiklik gösterebilen güzel bir oyundur. Oyunun animasyonlarındaki kalite, silahların efektleri, yüksek kalite gibi özelliklere sahip olması oyuncuları cezp etmektedir.

Yayınlanma Tarihi: 11 Nisan 2016