Forza Horizon 3 PC

Tüm zamanların en çok sevilen ve oynanan oyun türü hiç şüphesiz yarış oyunlarıdır. Fazlasıyla ilgi olmasına rağmen yarış oyunları alanında şu ana kadar doyum noktasına ulaşamadığımızı hissetsek de bize bir umut ışığı daha doğdu. Evet, bahsettiğimiz oyun Forza Horizon 3.

Yaz aylarında yayınlanan demosuyla yeni arayüzünü kullanıcılarına tanıtan oyunun çıkış tarihi oyun dünyasınca merakla bekleniyordu. 27 Eylül 2016 tarihinde oyuncularıyla buluşan Forza Horizon 3, PC ve Xbox için tasarlanmış durumda.  Daha önce Forza Horizon serilerini oynayanların da yakından bildiği gibi Forza Horizon 1’de yarışlar yaparak bu şekilde festivaller için fan topluyorduk. Forza Horizon 2’de ise şampiyonluk için yarışmaya başlamıştık. Bu serinin 3’ünde ise artık zirvede olduğumuzu hissediyoruz. Çünkü artık asıl amacımız topladığımız fanlar veya kazandığımız yarışlarla Avustralya’da festivali yaymak.

Oyunun, kazandırılan yeniliklerle daha keyifli bir hal aldığı tartışmasız ortada. Avustralya gibi uçsuz bucaksız bir ülkede eğlence sizi bekliyor. Yarışlar yaparak kazancınız ile oyunda birçok festival alanı alabilir veya aldığınız festival alanını daha da geliştirebilirsiniz. Her seviye sonrasında çevrilen çarklar ile şansınıza bağlı olarak yeni bir araba veya parayı kısa yoldan kazanabilirsiniz. Daha yapabileceğiniz birçok aktivite bulunan bu oyunda her şeyin düşünülmüş olması hanesine bir artı daha yazdırıyor.

Hayranlarının oyunla ilgili en çok merak ettiği konu ise oyunda yer alacak olan araçlardı. Oyunun yapımcısı Forza Stüdyosu, bu soruyu cevapsız bırakmadı ve araç listesini yayınladı. BMW, Chevrolet, Audi ve Ferrari gibi pek çok ünlü markanın da dahil olduğu listede 100’ü aşkın araç bulunuyor. Tüm bunlarla birlikte 2 kişilik olarak da oynanabilen oyun Microsoft Store üzerinden indirilerek rahatlıkla oynanabilir durumda.

Forza Horizon 3 PC gereksinimlerinden de bahsedelim:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 10

İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz ya da FX-8350

RAM: 6 GB Gerekli

Boş Harddisk Alanı: 55 GB

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 ya da Radeon R7 260X v3

DirectX: DX 12

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri :

İşletim Sistemi: Win 10

İşlemci: Core i5-4690 3.5GHz ya da FX-8350

RAM: 16 GB Gerekli

Boş Harddisk Alanı: 55 GB

Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4GB ya da Radeon R9 390 ve ya daha üst bir model

DirectX: DX 12

Yayınlanma Tarihi: 04 Ekim 2016