Google’dan “bağımsız VR” müjdesi!

Google'dan

Geçtiğimiz senenin Google I/O geliştirici konferansı sanal gerçeklik VR üzerine odaklanmaktaydı ve işletme Daydream bültenini yapmıştı. Pek çok VR başlığında olduğu gibi Daydream View başlığı da çalışmak için bir telefona gereksinim duyuyordu.

Hatta genel olarak piyasada yalnızca iki cins VR başlığı olduğu söylenebilir. Samsung’un Gear VR mahsulü ve Daydream View gibi bir telefona gereksinim dinleyenler ile HTC Vive ve Oculus Rift gibi bir bilgisayara bağlanması gerekenler…

Ancak Google, VR teknolojisinin bir sonraki adımını bu senenin I/O kongeransında duyurdu. Bu adım, rastgele bir makineye bağlı olmayan bağımsız bir başlık olacak. Makine, içeriden-dışarıya takip teknolojisi kullanacak; başka bir deyiş ile hareketlerinizi idrak etmek için ek idrak edicilere gereksinim dinlemeyecek.

Geçtiğimiz hafta Microsoft’un Build 2017 geliştirici konferansında işletme, Windows Mixed Reality başa-takılan ekranları HMD’ler için geliştirici kutularının ön siparişe hazır olduğunu ve bu yaz mevsiminde sunulacaklarını duyurmuştu. Son mahsuller sonbahar mevsimine kadar sunulmayacak ve hâlâ bir bilgisayara bağlı olmaları gerekecek. 

Evvelki HaberAktif Android Makine Rakamı Uçuşa Geçti! Sonraki HaberBir Efsanenin Vedası: Chris Cornell Kimdir?

Yayınlanma Tarihi: 08 Eylül 2017