Grand Theft Auto V

Açık dünya temalı, oyuncuların özgürce hareket edebildiği ve senaryoya dayalı oynanan bir oyundur. Oyun severlerin en çok tercih ettiği GTA V, oyun sektöründe rekor kırmaktadır.

Önceki sürümlerinden farklı olarak; 3 karakter kontrol edilip, senaryo boyunca ilerlenmektedir. Diğer bir seçenek ise; istenildiği gibi hareket ederek eğlenilebilir. Oyunda göze çarpan özelliklerden biri; silah birine doğrultulduğunda o kişi hareket etmektedir. Ve her karakterin kendine ait bir cep telefonu vardır. Bu telefonlardan çeşitli işlemler yapılmaktadır. Örneğin; bir patlayıcıya sinyal gönderilebilir. Oyun sırasında ekranda harita görülür ve bu harita sayesinde ne yöne hareket edileceği belirlenebilmektedir. Kapalı bir yere girildiği zaman ise, haritanın detayı artarak bina içini detaylı göstermektedir. Oyundaki genel amaçlardan biri para toplayarak, karakteri zenginleştirmektir. Araba çalıp satmak, banka soymak, yolda yürüyen insanları gasp etmek gibi eylemlerle para sahibi olunabilmektedir.

Hemen herkesin bildiği ve oynadığı bu oyun, tercih edilebilirliğini korumaktadır. ‘Grand Theft Auto V nasıl oynanır?’ hakkında daha detaylı bilgi için, oyunun oynanması tavsiye edilmektedir.

Yayınlanma Tarihi: 28 Mart 2016