Gta 6 Oyunu Ne Zaman Çıkacak?

Rockstar Games firmasının en büyük başarılarından kabul edilen, her geçen gün satış rakamlarını ikiye katlayan GTA 5’in çok sevilmesinin ardından serinin sıkı takipçileri, İnternet ortamında gta6 hakkında haber paylaşımında bulunmaya başladılar bile. Peki, işin aslı tam olarak nedir?

GTA 5 oyunu çıkışıyla birlikte tüm oyun sektörünü alt-üst etti. Hala da çok satanlar listesinde yer alan oyun rekor üzerine rekor kırdı. Bu başarısını GTA Online isimli çok oyunculu platformuyla destekleyen firma, bünyesindeki farklı oyunlarla ilgilenmeye başlayınca oyun severlerin tepkisinden kurtulamadı.

GTA 6 Anketi

GTA 6 kodlarının yer aldığı haberinin çıkması üzerine bazı kişi ya da kurumlarca ‘GTA 6 Hangi Şehirde Geçsin?’ isimli bir anket oluşturuldu. Bu anketin kaynağı tam olarak belli olmamakla birlikte oyunun farklı ülkelerde geçeceği düşünülmektedir. Bilindiği gibi GTA serisi genel olarak Amerika Birleşik Devletlerinde geçmektedir.

GTA 6 Çıkış Tarihi

Bir oyuncunun GTA Online kodları arasında GTA 6 kodlarının yer aldığını keşfetmesi İnternet ortamında bomba etkisi yarattı. Bu durum kafalarda gta 6 çıktımı sorularını oluşturdu. Rockstar Games firmasının Red Dead Redemption 2’ye yönelmesi her ne kadar oyuncuların umutlarını kırsa da beklentiler Red Dead Redemption 2 oyununun çıkışından sonra GTA 6’nın çıkacağı yönünde. Rockstar Games’in yöneticisi Leslie Benzie GTA 6 hakkında çalışmaların başladığını ağzından kaçırdı. Tam bir tarih verilmese de oyunun 2018 ile 2020 tarihleri arasında çıkması muhtemel gözle bekleniyor.

GTA 6 Hangi Platformlara Çıkacak?

GTA 6 oyununun çıkış yapacağı platform hakkında tam bir bilgi bulunmasa da öncelikli olarak gta 6 ps4 ve gta 6 xbox platformlarına çıkış yapacak. Ardından bilgisayar platformları için çıkışı gerçekleşmesi bekleniyor.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

Oyun sektörünün en popüler ve sevilen oyunlarından GTA 5’in büyük başarısından sonra gelecek olan ve son oyun olarak görülen GTA 6 oyunu için tahmini minimum ve tahmini önerilen sistem gereksinimleri paylaşıldı.

– Tahmini Minimum Sistem Gereksinimleri

Intel İşlemci: Core i5-4460 3.2GHz
AMD İşlemci: FX-8350
Ekran Kartı (Nvidia): GeForce GTX 760
Ekran Kartı (AMD): Radeon R7 260X v3
RAM: 8GB
İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
Direct X Versiyonu: DX 12
Sabit Disk Alanı: 55GB

– Tahmini Önerilen Sistem Gereksinimleri

Intel İşlemci: Core i7-4790 (4 çekirdekli), 3.6GHz
AMD İşlemci: FX-8370
Ekran Kartı (Nvidia): GeForce GTX 980 Ti 6GB
Ekran Kartı (AMD): Radeon R9 Fury X 4GB
RAM: 16GB
İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
Direct X Versiyonu: DX 12
Sabit Disk Alanı: 55GB

GTA 6 Oynanış Şekilleri

GTA 6 oyunu çıkmadan akıllarda soru işaretleri oluşmaya başladı. Bu bağlamda gta 6 nasıl oynanır sorusu en fazla dile getirilen soru oldu. Oyunun bilgisayar versiyonu için çıkış yapacağı neredeyse kesin gibi. Durum böyle olunca GTA 6 oyununun konsol desteği olup olmayacağı büyük bir merak konusu.

Son olarak İnternet ortamında bir gönderiyi de sizlerle paylaşmak isteriz. Brezilya’da gta 6 indir ve gta 6 oyna etiketleriyle kutulu bir şekilde gta 6 çıktı isimli bir haber paylaşılmıştır. Ancak paylaşılan kutulu oyundan muhtemel olarak GTA San Andreas’ın ya da GTA 5’in aşırı modlanmış hali bulunmaktadır. Bu tarz haberlere itibar etmemeniz gerekmektedir. GTA 6 oyunu Rockstar Games’in gündeminde olsa da firma şuan için GTA 6’yı rafa kaldırmış durumda. Oyuncuların sabırsız bekleyişi ve asılsız haberlerine rağmen GTA 6 oyun dünyasını uzun süre meşgul edeceğe benziyor.

Yayınlanma Tarihi: 15 Mart 2017