Half Life 2, Orijinal Half Life Motoruyla Yine Canlandırılıyor!

Half Life 2, Orijinal Half Life Motoruyla Yine Canlandırılıyor!

Bir yarıyıla damgasını vuran ve hala faal oyuncuları bulunan efsanevi reyin Half Life 2, oyunlar için mod geliştiren bir takım tarafından yine yapılıyor.

Bağımsız reyin geliştiriciliği, oyunseverlere orijinal ve nitelikli imaller sunan seçenek bir alan. Hatta bu biçimde Steam ve eşi platformlar üzerinde yıldızlaşan onlarca reyin var. Elbette hiçbir imal, daha öncekinden tadını aldığımız oyunlar kadar haz vermiyor ya da yerlerini dolduramıyorlar. 

Bu oyunların başında da hiç kuşkusuz Half Life çabuksu geliyor. Öyle ki, 2. oyunuyla son bulan serinin bugün 3. bir oyunu çıksa milyonlarca satması garanti. İşte bu potansiyeli gören ve “Neden olmasın?” sualiyle yola çıkan 5 teşebbüsçü ruhlu reyin imalcisi, orijinal Half Life reyin motoruyla Half Life 2’yi yine yaratıyor. Bunun için geçerli nedenleri ise Half Life 2’nin orijinal kopyası yerine serinin ilk oyununun kopyasının bulunması.

Takım şu ana kadar bu nostaljik oyunun ilk kısmını bitirmiş gidişatta. Ancak devam etmek için kendileri gibi teşebbüsçü programcılardan ve modelcilerden yardım bekliyorlar. Hatta süreci takip edebileceğiniz bir ModDB sayfasını da şuraya vazgeçelim.

 

Half Life 2 Classic ismini verikleri üretimle takım, daha geniş kitlelerle bağlantı kurmayı hedefliyorlar. Böylece bir anane başlatmayı ve reyin üretimcilerine yeni bir alan açmayı amaçlıyorlar. 

Öteki yandan Half Life 2 Classic’in retro stilde bir gezi gibi mi olacağı yoksa, aksiyonun bol olduğu orijinal içeriğe sadık kalıp kalmayacağı net değil. Takım oyunun grafiklerini HD versiyonla yenilemenin çözümünü ararken, yeni azalarla da süreci süratlendirme arayışında. İstenilen alaka bir araya gelirse böyle tatlı projeleri görmek, bir hayli nostaljik oyuncuyu mutlu edecektir.

Hemen alttaki videoda oyunun şu ana kadar bitirilmiş haline göz atabilirsiniz: 

Kaynak : http://www.pcgamer.com/modders-are-recreating-half-life-2-in-the-original-half-life-engine/

Yayınlanma Tarihi: 27 Eylül 2017