Half-Life 2: VR geliyor!

Half-Life 2: VR geliyor!

Normal reyin Half Life 2’yi alarak HTC Vive ve Oculus Rift için sanal gerçeklik olanağı sunan Half-Life 2:VR mod’u için artık Steam üzerinde yeşil ışık yakılmış vaziyette.

Mod, Steam platformu üzerinde oyunculardan muazzam bir ölçüde dayanak alarak yalnızca dört gün içerisinde onaylandı. Hatta reyin, neredeyse 16.000 sponsora sahip ve rey verenlerin %95’i “evet” demiş vaziyette.

Bu kadar vakit içerisinde bir araya gelen bu takviyenin oldukça etkileyici olduğu rahatlıkla söylenebilir ve bu da insanların Half-Life 2’yi bütün sanal gerçeklik içerisinde tekerrür tecrübelemeyi ne kadar istediklerini gösteriyor. Bu harekâtın sanal reelliği destekleyen ve şu anda üç bütün VR oyunu üreten Valve’ın kendisi yerine bir mod takımı tarafından yapılması ise gerçek afallatıcı vaka.

Vaziyet ne olursa olsun proje için yeşil ışık yakılmış vaziyette ve artık Valve, geliştiriciler ile Half-Life 2: VR’ın Steam platformu üzerinde sunulması için çalışıyor. Mod’u indirmek parasız olacak ancak çalıştırmak için Steam üzerinde Half-Life 2 ile birlikte Half-Life 2: Episode One ve Episode Two’ya sahip olmanız gerekecek.

2017051711594567488.jpgHalf-Life 2 için VR mod'u geliyor!

Mod hareket idrak edicilerini desteklemekte ve yeni bir 3D HUD’nin yanı gizeme VR için yine modellenmiş silahlara sahip vaziyette. Ayrıca haritalar, modeller ve dokular da aktüellenmiş ve HDR ışık tesirleri de ilave edilmiş vaziyette.

Mod’un ne zaman sunulacağı hakkında ise geliştiriciler tarafından kesin bir bilgi verilmiş değil. Ancak Road to VR ile konuşan geliştiriciler, birkaç ay içerisinde projenin hazırlanacağını söylemekteler. Başka bir deyiş ile bu sene sona ermeden Half-Life 2: VR kullanılabilir hale gelebilir.

Evvelki HaberCortana’yı Hologram ile Yaşama Getirdiler  

Yayınlanma Tarihi: 10 Eylül 2017