Half-Life 3 yeniden üzdü!

Half-Life 3 yeniden üzdü!

Half-Life serisinin baş yazarlarından biri, Valve‘den böldükten sonra yayınladığı blog gönderisinde, Episode 3‘te neler olacağını anlattı. Telif hakları elinde olmadığı için “Epistle 3” ismi ile yayınladığı yazı, hayranların yaralarına tuz bastı denilebilir.

Half-Life 2: Episode 3‘ün yazarlarından March Laidlaw, kendi web sitesinde yayınladığı “Epistle 3” isimli yazı sarih biçimde Episode 3’ün hafif değiştirilmiş hali. Görünüşe bakılırısa bu “fanfic”in orijinal öyküden tek farkı şahsiyet adlarının ve cinsiyetlerinin değişmiş olması. Misalin Gordon Freeman’ın adı Gertrude Fremont’a dönüşmüş.

Bazı hayranlar Reddit ve Twitter‘da seriye veda ederken, değişikleriyse öykünün artık ulaşılabilir olduğunu ve bağımsız geliştiricilerin oyunu devam ettirebileceğini söylüyor.

Serinin sonu, en azından Laidlaw’ın paylaştığı kadarıyla, gerçekten muazzam bir sona benziyor. Episode 3’te Portal serisine dahi bir yollama yapılması tasarlanmış.

Valve’in Half-Life serisini terk edip Dota 2 ve Counter Strike: Evrensel Offensive‘e ağırlık vermesi, az emek karşılığında çok para kazandıran teşebbüsler olması suratından olduğu kesin. Dota 2 International turnuvasında yapılan yeni reyin ilanının bir Dota 2 kart oyununa Artifact ait olması da hayranları majör hayal kırıklığına uğratmıştı.

Cep telefonunuzu reel bir kent kılavuzuna dönüştüren Piri uygulamasını mercek altına aldık

Evvelki HaberAmazon’daki Milyonlarca Dosyaya Erişin!  

Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2017