Hangi Oyunlar Daha Çok Para Kazandırmaktadır?

Oyunlardan Para Kazanmak

Günümüzde dijital oyunlardan para kazanmak gerçekten çok kolay hale gelmiştir. Bunun sebebi, çok fazla insanın oyun oynamaya başlaması ve oyun sektörünün gün geçtikçe çok hızlı bir şekilde büyümesidir. En çok para kazandıran oyunlar ise; rekabetin doruklarda ve insan yoğunluğunun çok olduğu oyunlardır. Bu oyunlara örnek olarak:  iki binli yılların başından beri süregelen Dota ve Counter-Strike‘dır. Bu iki oyunun bu kadar fazla popüler olmasının sebebi ise hem genç kitleye hem de eskiden bu oyunları oynamış ve hala oynamakta, takip etmekte olan insanlara hitap etmesindendir.

Hangi oyunlar daha çok para kazandırmaktadır?

Dijital oyun çağının bu evresinde MOBA ve FPS oyunları, çok revaçtadır. Gerek bu oyunları amatör olarak oynayın, gerekse profesyonel arenada oynayın. Eğer oyunu iyi oynuyorsanız, o oyun size güzel bir gelir sağlayacaktır. Artık oyun turnuvalarında ödül olarak devasa ödüller ortaya konulduğu için, takımların getirileri gerçekten üst düzeydedir (ödülleri kazanmasalar bile). Dota 2’nin adını duyurmak için düzenlediği ilk turnuvada ödül tam tamına 2,8 milyon dolardı. Bu ödül ilk on takım arasında paylaştırıldı, birinciliği çok gerilerden gelerek elde eden Na’Vi takımı herkesi şaşırtarak 2 milyon dolarlık ödülü alarak evlerine, Rusya’ya döndü. Geri kalan dokuz takım 800 bin doları aralarında paylaşarak hiç de az olmayan bu meblağlarla takımlarını bir adım ileriye taşıdılar.

Takım oyunları her zaman daha fazla kazandırır

Bunun sebebi, üst seviyelerde oynayan oyuncuların hepsinin iyi oynaması fakat takım arasındaki uyumun o turnuvayı veya o oyunu kazanmak için her şey olduğunun bilinmesidir. İyi kurulan takımlar her zaman gözde olur, çok fazla sponsora ve fana sahip olurlar. Bu da oyuncularının daha fazla kazanması anlamına gelmektedir.

Yayınlanma Tarihi: 13 Mart 2017