Hangi Oyunlar Rekor Sayısına Ulaşmıştır?

Bildiğiniz üzere günümüzde teknolojinin gelişmesiyle oyunlar bir eğlence olmaktan çıkıp hayatımızın bir parçası haline geldi ve kimi insanlar onlarsız yapamaz oldu. Özellikle de dönemimiz, teknoloji çağı, binlerce oyuncuyu da içinde barındırıyor. Gün geçtikçe de artan oyuncu ve oyun sayısı, insanlarda bir bağımlılık haline gelmekte. Özellikle de artık çocukların sokaklar yerine ellerindeki tabletlerden futbol oynadıkları bunun bir kanıtı. Haliyle de oynanan oyun sayısı bir hayli yüksek ve bu işten para kazanan birçok sektör ve oyuncu bulunmakta.

Kimi sektör eskiden çıkardığı oyunlarla insanların ilgisini çekmeyi başarmış, bu başarısı sayesinde de gelecekteki karını rahatça garantilemişti. Rockstar Games, Blizzard Entertainment bu ünlü sektörlerden sadece ikisi. Hatta öylesine ün yapmış sektörler var ki bu sektörler oyunlarını duyurduğu anda oyuncular için kum saati çevrilmiş oluyor ve oyunun çıkış tarihi 4 gözle bekleniyor. Haliyle de kimi oyun çıktığı gün itibariyle rekorlara imza atabiliyor. İşte o oyunlardan bir kaçı:

GTA V

-24 saatte en çok satan ve en çok kazandıran oyun.
-Aksiyon-macera oyunları arasında bir günde en çok tanıtım videosu izlenen oyun.
-1 milyar doları en hızlı kazanan oyun.
-Eğlence ürünleri arasında 1 günde en yüksek gelir,
-1 milyar doları en hızlı kazanan eğlence ürünü.

World Of Warcraft

-12 milyon kullanıcıya ulaşmış ilk ve tek MMORPG oyunu.Cityville

-En hızlı büyüyen sosyal ağ oyunu. (İlk gün 100.000, 2 haftada 26 milyon kullanıcı.)

Wii Sports

-83 milyon satarak en çok satan oyun oldu. Super Mario Bros bile 43 milyon satış yapabilmişti.

Eve Online

-Tek sunucuda aynı anda en çok oyuncuyu barındırma rekoru. (65.303) Bu da bir sunucunun yeterli olduğu takdirde aynı anda birçok oyuncuyu barındırabileceğini kanıtlamakta.

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2017