Hearthstone: Heroes of Warcraft

Kart oyunlarını sevenler için, masaüstü kart oyunlarından çıkıp, video kart  oyunlarına geçme zamanı gelmedi mi daha? Hearthstone: Heroes Of Warcraft, sizler için bunu gerçekleştirmiş. HhoW, fantastik dünyası, mistik karakterleri, ücretsiz uygulamasıyla günümüzün en başarılı ve en popüler kart oyunu olarak sizlere eşsiz eğlence ve keyifli vakit geçirtme sözü vermekte.

Kimler Kart Oyunlarını Seviyor?

Eğer söz konusu olan bir kart oyunu ise, beklentiler hep minimumda kalmakta. Bu konuda yenilikler ise karışıklıkları nedeniyle oyuncuların canının sıkılmasına neden olmaktadır. Hearthstone: Heroes of Warcraft bunları aşmış, hep fazlasını isteyenlere, daha çok fazlasını sunmuş. İsterseniz oyunumuzu biraz inceleyelim, ne dersiniz?

hearthstone heroes of warcraft nasıl oynanır?

hearthstone heroes of warcraft rehberi niteliğinde bir yazı olması açısından şöyle başlayalım; İsminden anlaşılacağı üzere oyun Warcraft denilen bir dünyada geçmekte. Hikayesi ise, birbirleriyle kart düellosu yapan Warcraft kahramanlarının maceraları. Heroes of Warcraft kahramanları, gezegenlerinde ki dokuz seçilebilir sınıfı temsil etmekte. Onlarla ne kadar çok kart oyunu oynarsanız, o kadar çok seviye kazanan kahramanlarımız kendilerini seçmenizi beklemekte. Oyunda kahramanların kendine özel kartları, temsil ettikleri sınıfların da bir nevi ruhunu yansıtmakta. Blizzard’ı tebrik etmek gerekiyor, oyunda mevcut bulunan sınıflar arasında gerçekten muhteşem bir denge bulunmakta. Sınıfın arasında üstünlük yok, sadece her sınıfın kendine özgün avantajları ya da dezavantajları bulunuyor.

ALIŞTIRMA MÜSABAKALARI- Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamayacaksınız!

Oyuna başlarken bu sınıfları seçerek kazandıkça diğer sınıflara atlıyoruz. İster gerçek oyuncularla ister yapay zeka oyuncularıyla oynayalım, zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyoruz. Oyunda alıştırma maçları bölümü var ki mutlaka deneyin derim. Oyunumuz ileri seviyede İngilizce bilmek gerektiriyor. Ama Türkçe oynamak isteyenler için de hearthstone heroes of warcraft türkçe yamaları mevcut bulunmakta. Oyun içerisinde bulunan önemli taktikleri Hearthstone’da zaman geçirdikçe kavramaya başlıyoruz.
HIZLI VE STRATEJİK HAMLELER

Oyunda üç türlü kart bulunmakta. Yaratık, büyü ve silah kartlarıyla yapabilecekleriniz sizleri hayretler içerisinde bırakacak. Gerektiği zaman farklı taktikler geliştirmek için yaratık kartlarını kullanırken, rakibinize direkt zarar verecek büyü kartlarınız mevcut. Silah kartlarıyla gerekli saldırı silahlarını elde etmiş oluyorsunuz. Kısacası bu gezegende yok yok. Kartların ender bulunurluk seviyeleri var. İlerledikçe edindiğiniz değer seviyeleri artan bu kartların bulunması da git gide zorlaşmakta. Şayet hızlı düşünürüm ve stratejik davranmakta üstüme yoktur diyorsanız Hearthstone’u mutlaka oynamalısınız.

Elde ettiğiniz kartları gözden çıkardıkça dust miktarınız artış gösteriyor. Biriktirdiğiniz dustlarla yeni kartlar yaratmanız gerekiyor.

ÜÇ ÇEŞİT MÜSABAKA VAR

Oyunda üç farklı maç sistemi bulunmakta. Oyuncuların kendi kart desteleriyle yarıştığı rank sisteminde kazandıkça seviyeniz yükseliyor. Seviyeniz yükseldikçe rakipler zorlaşıyor ve oyuna heyecan geliyor. Arena maçlarında eleme usulu turnuvalara katılıyoruz. Ama bu defa bize verilen sıfır kartlarla mücadele ediyoruz. Bazen şans yanımızda olmayabiliyor ve güçlüyle mücadele etmenin zevkini yaşıyoruz. Casual oyununda seviye kazanç yada kayıp durumu yok. Rastgele oyuncularla ya da listemizdeki arkadaşlarımızla eğlenceli vakit geçiriyoruz hepsi bu. Hearthstone: heroes of warcraft’da daha çok kartınız olması önemli değil. Farklı güçlere sahip kartlarınız varsa kazanmanız daha kolay. Yeni kartlara ulaşmak için müsabakalarda mücadele etmek şart. Kazandıkça da özel güçleri olan yeni kartlarımızla daha da keyif alarak oynuyoruz.

Hearthstone: Heroes Of Warcraft’ı nasıl Yüklerim?

hearthstone heroes of warcraft nasıl indirilir diyorsanız çok kolay arkadaşlar. Bağımlılık yapacak oyunumuz tamamen ücretsiz. Oyunu sitesinden indirin ve PC’nize kurun, hepsi bu. Şimdilik sadece PC ve MAC kullanıcıları için hizmet veren  Hearthstone: Heroes Of Warcraft’ın, mobil olarak da oynanabilmesi dileğiyle hepinize bol şanslar dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 19 Mart 2016