İşte League of Legends yeni şampiyonu!

İşte League of Legends yeni şampiyonu!

League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nin 6. haftası doruğu yine şekillendiren gayretlere sahne oldu. Geçtiğimiz haftaları üçüncü sırada kapatan 1907 Fenerbahçe Espor, bu hafta serilerde aldığı çifte zaferle 23 puana erişerek ligin doruğuna yerleşti. İki hafta süresince denk puanla doruk gayreti veren BAUSuperMassive eSports ve Oyunfor.CREW ise ikinci ve üçüncü sıraları bir puan farkla paylaştı.

Ligin son haftalarda en dikkat sürükleyen ekibi Team AURORA, geçen haftaki çıkışını devam ettirerek 17 puanla sürpriz bir biçimde doruğun ilk üç sırasını zorlamaya başladı. Son sırada yer alan Çilekler ise 6. hafta serilerinde aldığı iki beraberlikle lige tutunmaya çalıştı.

Haftanın En İyilerinde Team AURORA Damgası

201707290019295285.jpgHaftanın En İyilerinde Team AURORA Damgası

Artan performansı ve gösterdiği hırsla ligdeki iddiasını sürdüren Team AURORA bir defa daha haftanın ekibi seçilirken, ekibin koçu ve oyuncuları da fertsel performanslarıyla öne çıktı. Haftanın beşine girmeyi muvaffak olan oyuncular üst antrede 1907 Fenerbahçe Espor’dan Thaldrin, ormanda Team AURORA’dan Wisdom, orta antrede 1907 Fenerbahçe Espor’dan Frozen, alt antrede Team AURORA’dan Ruve sama ve takviyede yeniden Team AURORA’dan Zergsting oldu. Team AURORA’nın yine ayağa kalkmasını sağlayan S0NSTAR haftanın koçu seçildi.

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde yer alan 8 ekibin 7 hafta sürecek çabasının ardından çeyrek ve yarı finalde de galibiyet elde ederek doruğa yerleşen iki ekip, 19 Ağustos tarihindeki League of Legends Türkiye Majör Finali’nde şampiyonu tanımlamak için karşı karşıya gelecek.

Maçlar Twitch, Youtube ve S Sport TV Kanalından Canlı Yayınlanıyor

Mevsimin tüm karşılaşmaları League of Legends’ın Twitch http://tr.twitch.tv/riotgamesturkish ve YouTube http://www.youtube.com/LoLespor kanallarından canlı olarak izlenebiliyor. League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi,pazartesi günleri oynanan maçların canlı yayınıyla S Sport ekranlarında yer alıyor.

Ayrıntılı 2017 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi fikstürünü tr.lolesports.com/tr/yazılar/sl-2017-yaz-mevsimi-fiksturu adresinde bulabilirsiniz.

Evvelki HaberSamsung’tan Gear VR’a Müteveccih Yeni Uygulama  

Yayınlanma Tarihi: 11 Eylül 2017