Karma reellik, böyle çalışacak!

Karma reellik, böyle çalışacak!

Microsoft’un Mixed Reality başlıkları, bu yılın sonunda harcayıcılara erişmeye başlayacak. İşletme şimdi bu platformla alakalı tasarılarını Taipei’deki WinHEC’de (Windows Hardware Development Conference) açıkladı.

VRFocus’un haberine göre tanıtım, Acer’ın Mixed Reality başlığıyla ve Microsoft’un HoloLens’iyle yapıldı. Tanıtımda iki bayan aynı bulmaca çözme oyununu beraber oynadılar ve iki aygıtın nasıl beraber çalışabileceğini gösterdiler. Microsoft, buna eş platformlar arası tecrübeleri teşvik etmek üzere HoloLens ve Mixed Reality başlıklarına müteveccih ortak geliştirme kitini paylaştı.

Türkçesiyle “karma reellik” tecrübeyi, Windows masaüstünüzü sanal konutunuza taşıyacak. Sanal alanınızda uygulamaları değişik konumlara yerleştirebilecek, misalin duvarınıza asabilecek veya rafa koyabileceksiniz. Uygulamalara erişmek için konutunuz içinde gezmeniz ve ulaşmak istediğiniz uygulamayı seçmeniz yeterli olacak.

VRFocus’a göre bu işlevin Fall Windows Creator Update’e dahil edilmesi tasarlanıyor. Tüm bunlardan bir tek anlam çıkarılabilir: 2017’nin sonları ve 2018, sanal, karma ve artırılmış reellik için mükemmel bir yarıyıl olacak.

Evvelki HaberÜcretsiz VPN Nasıl Seçilir: 5 sual, 5 Yanıt  

Yayınlanma Tarihi: 05 Eylül 2017