Kısa Sürse de Bağımlılık Yapma Olasılığı Yüksek 12 Web Oyunu!

Kısa Sürse de Bağımlılık Yapma Olasılığı Yüksek 12 Web Oyunu!

Hepimizin gün içinde kısa boşlukları olabiliyor. Bazen bir öğle tatilinde, bazen bir sonraki dersin başlamasını beklerken, bazen de ufak bir kahve molasında. Bu 5-10 dakikalık ufak molalarda uzun zaman isteyen, saatlerce bizi ekrana kilitleyen oyunları oynama fırsatımız olmuyor.

Bazı oyunlar var ki ne yapılarınızı geliştirmek için saatlerce beklemeniz gerekiyor ne de bitirmeniz gereken bitmek öğrenmeyen yorucu misyonları var. Onlar yalnızca sizin bu ufak boşluklarda neşeli zaman geçirmenize kastediyor.

İşte bu ufak boşluklarda oynayabileceğiniz bağımlılık yaratan 10 web oyunu:

1- Entanglement

Bu cümbüşlü oyunda emel, müseddes plakalar üzerinde bulunan biçimleri birleştirerek dış bölgedeki bordo renkli plakalara giden en uzun yolu oluşturmak. Sıradan bir bulmaca oyunundan aşırısı olduğuna emin olabilirsiniz fakat arka tasarıda çalan müzik sizi fazla gevşetebilir, dikkat edin de yatakalmayın.

2- Cursed Treasure

Cursed Treasure’da ateş, su ve toprak olmak üzere üç değişik ‘element’te silahlara sahipsiniz ve bu silahları yalnızca kendi bölgelerine yerleştirebiliyorsunuz. Emel, yağmacıların elmasları çalmasına mani olmak.

3- Chain Reaction

Bir blok üzerine tıkladığınızda saat güzergahında bir defa döner. Şayet döndükten sonra yanındaki blok ile eşlenirse öteki blok da döner. Bu bir döngü olur ve eşleşme olmayana kadar tüm bloklar döner. Emel azami puanı almak. Sarihçesi izlemesi dahi zevkli bir reyin.

4- Cursors

Kolay gibi görünen fakat dikkat isteyen cümbüşlü bir bulmaca-labirent oyunu. Bu labirentte emeliniz doğru yolu bulmak değil, doğru biçimde gayeye erişebilmek.

5- Sinuous

Bu oyunda fare imlecinizi kırmızı noktalardan kaçırmanız ve ne kadar katlanabildiğinizi görmek için mavi noktalara değmeniz gerekiyor. İyi bir performans sergilerseniz 5-10 dakika süresince eğlenebilirsiniz.

6- The Jigsaw Puzzles

Madem bir kolay reyin listesi yapıyoruz, yap-bozsuz olmaz deği mi? Binlerce görselden istediğinizi, neşenize göre 50-150 parçalık bir yap-boza dönüştürüp çözebilirsiniz. 10 bin parçalık bir yap-bozu bitirmenin verdiği hissi veremese de 5-10 dakikalık bir boşlukta sizi meşgul edebilir.

7- Primary

Bu ufak ilerlemeli oyunda şahsiyetimiz üç değişik renge sahip ve seçtiğiniz renge göre etrafıyla etkileşimi değişiyor. Kısa zaman aralıklarında oynanabilecek kolay, neşeli bir reyin.

8-  The Company of Myself

Bu reyin kolay bir ilerleme oyunu gibi görünse de içinde çözmesi güç bulmacalar gizlidir. Bu bulmacaları çözemeden kısımları geçemezsiniz.

9- The Floor Is Lava!

Bu reyin ötekilerine göre azıcık daha tezlik gerektiriyor. Zemin lavdan ve sizi bu lava düşmekten kurtaran şey öteki oyunculara tutunmak. Fare imlecinizle öteki oyuncuların üzerine tıklayarak onlara doğru ilerleyip can vermemeye çalışıyorsunuz.

10- Gridland

Gridland’de gündüz köyünüzü inşa etmeye ve geliştirmeye çalışırken, gece istilacılar ile savaşıyorsunuz. Burada zaman yalnızca hareket ettiğinizde ilerler, bu surattan attığınız her adımın ehemmiyeti vardır.

Yayınlanma Tarihi: 28 Eylül 2017
Etiketler: