Konami ve Maradona en sonunda sulhtu

Konami ve Maradona en sonunda sulhtu

Konami ve Diego Maradona arasındaki ihtilaf neyse ki çok uzun sürmedi. Arjantinli futbol yıldızının temsili modelinin izni olmadan Pro Evolution Soccer 2017‘de kullanılması üzerine başlayan gerilim, iki tarafın duruşmaya gitmeden uyuşmasıyla sonuçlandı. Sayılar söylenmese de, Konami, Maradona’ya emin bir ölçü para ödemeye karar verdi, bunun karşılığında futbol yıldızı ise PES serisini 2020‘ye kadar destekleyecek. Maradona aldığı paranın bir kısmını yerli Arjantin futbol kulüplerine dayanak olmak için kullanacağına söyledi. 

Bu majör bir taviz gibi görünse de, Konami PES’de tanıdık suratların oynanabilir olması için her şeyi yapmaya hazır olduğunu anımsattı. Konami dijital idareyicisi Takayuki Kubo, işleri dolaysız olarak eline aldı ve Arjantin’e giderek kavgaya bire bir katıldı. Konami’nin PES’i el üstünde yakalamak için bu derece taviz vermesi reelinde çok da afallatıcı değil. PES 2017 şimdiden FIFA serisinin gerisinde olduğu düşünülüyor, ve Maradona’yı kaybetmek Konami’nin bu rekabet etrafında majör darbe almasına neden olabilirdi.

Evvelki HaberNokia Tutkunları Kendi Nokia 3310’unu Planlıyor Sonraki HaberQualcomm’un Quick Charge 4 Teknolojisi Bu Sene Geliyor

Yayınlanma Tarihi: 11 Eylül 2017