League of Legends

Oyun dünyası her geçen gün gelişiyor. Bununla birlikte yeni oyun tarzları oluşurken eskileri de gelişme gösteriyor. WoW ile başlayan MOBA LoL ile devam ediyor. League of Legends, ilk çıktığı günden beri kendini geliştiren bir platform.

World of Warcraft dan farklı olarak MOBA tarzını geliştirmekle birlikte kendini de geliştiren oyuna her geçen gün yeni şampiyonlar katılmakta, mevcut şampiyonlarda bulunan ufak hatalar geliştirilmekte. Bu sayede kullanıcıların oyun deneyimleri de en üst düzeye çıkarılmış oluyor. LoL’de bireysel başarının önemli olduğu kadar takım başarısı da son derece önemli. Kendi koridorunuzda her ne kadar başarılı olsanız da diğer koridorlara destek vermezseniz oyunu kaybedebilirsiniz. Bu yüzden oyun içerisinde takım olarak hareket etmeli, haritayı takip ederek anlık desteğe ihtiyaç duyan oyunculara yardım etmelisiniz.

Her hafta gelen yeni güncellemeler ve diğer lol haberler oyunun gelişmesine yardımcı olurken kullanıcılardan gelen hata bildirimleri de tek tek göz önünde bulunduruluyor. Bu kadar çarpıcı ve keskin hatlara sahip bir oyunun sistem gereksinimlerinin bu kadar düşük olması da kullanıcılara hayret veriyor.

Her hafta gelen güncellemeler peşinde kullanıcılara birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Hesabınızda RP varsa ve bununla ne alacağınıza karar veremiyorsanız haftalık lol indirimler size yardımcı olacaktır. Market üzerinden almak istediğiniz şampiyon, kostümler ve fazlası her hafta değişerek indirime giriyor. Siz de fırsatını bekleyerek istediğiniz şampiyona yarı fiyatına sahip olabilirsiniz.

League of Legends sistem gereksinimleri nelerdir?

– Oyunu çalıştırmak için Windows XP ( Service Pack 3’den düşük XP sürümleri kabul edilmiyor), Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 kullanıyor olmanız gerekiyor.

– Kullandığınız cihazın minimum 2 GHz işlemciye sahip olması gerekiyor.

– Windows Vista ve Windows 7 sürümlerini kullananlar için minimum 2 GB RAM, diğer Windows sürümleri için minimum 1 GB RAM gerekiyor.

– Cihazınızın minimum 8 GB boş sabit disk alanı bulundurması gerekiyor.

– Kullandığınız ekran kartının minimum Shader 2.0’ı desteklemesi gerekiyor.

– Ekran çözünürlüğünüz en az 1920×1200 olması gerekiyor.

– DirectX sürümünüzün en az v9.0c olması gerekiyor.

Minimum sistem gereksinimlerini gördük. Peki League of Legends den en iyi oyun deneyimini almanız için Riot tarafından önerilen sistem gereksinimleri nelerdir?

– Cihazın işlemcisinin 3 GHz ve üstü olması oyun deneyiminizi oldukça arttıracaktır.

– Windows Vista ve Windows 7 kullanıcıları için en iyi oyun performansını sağlayan RAM, 4 GB’dır. Diğer Windows sürümleri için 2 GB RAM ile aynı performansı alabilirsiniz.

– 12 GB boş sabit disk alanı bulundurmanız oyun kalitenizi arttıracaktır. Oyunu yükledikten sonra sabit disk alanı kalsa bile her hafta gelen güncellemeler bu alanı siz fark etmeden dolduracaktır.

– Ekran kartınızın Shader 2.0’ı desteklemesi oyunu çalıştırmak için yeterli olacaktır. Ancak oyun kalitesi ve hızı açısından GeForce 8800 ve eş değeri ekran kartları ile oyun deneyiminizi üst düzeye çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte paylaşımlı ekran kartı kullanıyorsanız en az 512 MB ekran kartı belleğine ihtiyacınız vardır.

– Windows 8 ve Windows 10 hariç diğer işletim sistemlerinde en güncel service pack paketinin kurulu olması gerekiyor.

– Microsoft’un sunduğu .NET Framework’ün en son güncellemesi oyun kalitenizi arttıracaktır.

– League of Legends’in  kullanıcılar arası sohbet bölümü olan PVP.net’i en iyi şekilde kullanmak için, Adobe Air’in en son sürümünü kullanmanız gerekiyor. Adobe Air, LoL’ün kurulum dosyalarında bulunmakta ve otomatik olarak bilgisayarınıza kurulmaktadır. Eğer Adobe Air otomatik olarak kurulmadı ise manual olarak kendiniz kurmalısınız.

Sen de her gün gelişen League of Legends’in dünyasına katılmak ve birbirinden iyi sihirdarlar ile savaşmak için League of Legends indir ve bu maceraya katıl.

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2016