LoL Şampiyonluk Ligi başlıyor!

LoL Şampiyonluk Ligi başlıyor!

Türkiye’nin tek profesyonel eSpor ligi League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi‘nde Yaz Mevsimi coşkuyu, 3 Haziran’da oynanacak ilk maçlarla sezona merhaba diyecek. Toplam 7 hafta sürecek Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi süresince; 1907 Fenerbahçe Espor, Çilekler, Dark Passage.BKM Express, Galakticos, Oyunfor.CREW, P3P eSports, BAUSuperMassive eSports ve Team AURORA, Türkiye’nin en iyisi olmak ve beynelmilel arenada ülkemizi temsil etmek için çaba edecek.

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde 7 hafta sürecek gayretin ardından çeyrek ve yarı finalde de galibiyet elde ederek doruğa yerleşen iki ekip, League of Legends Türkiye Majör Finali‘nde şampiyonu tanımlamak için karşı karşıya gelecek. On binin üzerinde League of Legends ve eSpor tutkununun aynı çatı altında bir araya geldiği, surat binlerce seyircinin ekranlarından takip ettiği bu dev eSpor organizasyonundan galip çıkan taraf Türkiye Şampiyonu unvanının sahibi olacak. Kazanan ekip ayrıca bu sene Çin’de hakikatleştirilecek League of Legends Dünya Şampiyonası‘nda Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacak.

Maçlar Twitch, Youtube ve S Sport TV Kanalından Canlı Yayınlanacak

Sezonun tüm karşılaşmaları League of Legends’ın Twitch (http://tr.twitch.tv/riotgamesturkish) ve YouTube (http://www.youtube.com/LoLespor) kanallarından canlı olarak izlenebilecek. Ayrıca League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi, pazartesi günleri oynanacak maçların canlı yayınıyla S Sport ekranlarında da yer alacak.

Evvelki HaberMicrosoft, İddiaya Göre Yeni Bir Telefon Yapıyor! Sonraki HaberLG G6 Plus ve G6 Pro, Bu Ay Satışa Sunulabilir!

Yayınlanma Tarihi: 04 Eylül 2017