MediaTek yeni mobil operasyoncularını duyurdu!

MediaTek yeni mobil operasyoncularını duyurdu!


Giriş seviyesinden amiral gemisine kadar suratlarca farklı uslu telefon modeline efor veren mobil harekâtçı üreticisi MediaTek‘in yeni operasyoncularını tanıtmaya hazırlandığını daha evvel sizlere duyurmuştuk.

MediaTek’ten 12 çekirdekli harekâtçılar geliyor!

Mobil harekâtçı piyasasında işler değişecek gibi görünüyor. MediaTek tarafından bugün yapılan…

MWC 2017‘de ilanını asıllaştırdığı Helio X30 operasyoncusu ile son yarıyılda isminden oldukça fazla laf ettiren MediaTek, yeni operasyoncuları Helio P23 ve Helio P30‘un ilanını hakikatleştirdi.

Gelin, şimdi MediaTek’in 16 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yeni operasyoncularına yakından göz atalım.

MediaTek Helio P23 ve Helio P30 duyuruldu!

Bu senenin son çeyreğinde uslu telefon üreticileri ile buluşarak mobil aygıtlara efor vermeye başlayacak olan yonga setleri, Helio P serisinde yer alan değişik tüm harekâtçılar gibi sekiz çekirdekli bir yapıya sahip.

Dört tanesi 2.3 GHz ve dört tanesi 1.65 GHz süratinde olmak üzere toplamda 8 adet Cortex A53 çekirdeğinin yer aldığı Helio P23, 770 MHz süratinde çalışan Mali G71MP2 grafik ünitesine konut sahipliği yapıyor.

17-08/30/helio-p23.jpg

Harekâtçı çekirdekleri ve çalışma süratleri Helio P23 ile aynı olan ve 950 MHz süratinde çalışan Mali G71MP2 grafik ünitesine konut sahipliği yapan Helio P30 modeli ise iki adet 16 MP ve bir adet 25 MP kamera dayanağı sunuyor.

Yeni operasyoncuların en dikkat çekici noktası ise, çift SIM kartlı makinelerde her iki SIM kart için LTE irtibatını aynı anda faal edebilecek olması.

:: MediaTek’in yeni operasyoncuları hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

SDN


Yayınlanma Tarihi: 13 Eylül 2017