Microsoft, ana ekranı arınıyor!

Microsoft, ana ekranı arınıyor!

Her ne kadar 2014 senesinde piyasaya sürülmesinin üzerinden çok müddet geçmiş olsa da, Microsoft hali hazırda Xbox One ile aynılaşmış dağınık Ana Ekran’ı arınmaya çalışıyor. Bu gayretinin son misali olarak da işletme, şahsileştirilebilen bir Ana Ekran alternatifi sunan yeni bir aktüelleme üzerinde çalışıyor.

Şu anda Xbox’ın Insider programı azaları için sunulmakta olan bu aktüelleme Alpha Ring seviyesinde başlıyor ve bu aktüellenmiş ana ekran, en son oynadığınız oyuna ilk menüden erişmenizi sağlamanın yanı gizeme, en beğendiğiniz oyunlar ve dostlarınız için de kısa yollar oluşturmanıza olanak tanıyor.

Ana Ekran menüsünün yanı gizeme Topluluk ekranı – kullanıcıların videolarını, zaferlerini ve öbür şeyleri paylaştıkları alan – da yenileniyor. Kenarda süratli ulaşım için kullanılan Rehber çubuğu da daha süratli kullanım için tertip edilmiş gidişatta.

Ayrıca bu aktüellemeden yararlananlar yalnızca Xbox sahipleri olmayacak. Windows 10 kullanıcıları da tekerrür planlanmış bir Reyin Çubuğuna sahip olacak ve bu çubuk aracılığı ile konsol ve PC oyuncuları reyin içerisindeyken süratli bir biçimde yayın özelliklerine erişebilecek…

Cep telefonunuzu asıl bir kent kılavuzuna dönüştüren Piri uygulamasını mercek altına aldık

Evvelki HaberSes Sistemleri Efsanesi Altec Lansing Türkiye’de! Sonraki HaberiPhone 8 ve iPhone 7S, Üç Yeni Videoyla Sızdı!

Yayınlanma Tarihi: 08 Eylül 2017