Minecraft’a yeni ebat!

Minecraft'a yeni ebat!

Piksel piksel grafikleriyle nam salan Minecraft, bu grafik stiliyle günümüz oyunlarından fark yarattığı gibi, retro tarzıyla özellikle 80’li senelerin oyunlarını tatmak isteyenlere de bu fırsatı bir nebze veriyor. Her ne kadar grafik stiliyle retro görünse de, reyin stili ve zindeleriyle özellikle genç jenerasyonu peşinden çeken Minecraft, bu güzde ise majör bir farklılığa uğramaya hazırlanıyor.

E3’te sahne alan Microsoft, güz aylarında yayınlayacağı bir DLC ile Minecraft’ta majör bir revizyon yapmaya hazırlandığına söyledi. DLC’nin ismi Super Duper Graphics Pack ve bu DLC, Minecraft’ı 4K’ya taşıyacak.

Evet, Microsoft’un yayınlayacağı bu DLC ile Minecraft, artık 4K grafik çehresine bürünecek ve elbette bu oyunun tamına yansıyacak. Eh, Microsoft’un bu saldırısıyla Amerika’yı yine keşfetmeye çalıştığı da söylenebilir, ancak yeniden de 4K Minecraft aşırısıyla çekici görünüyor. Hemen yukarıyadaki videoda 4K Minecraft‘ın nasıl olacağını görebilirsiniz. Bu arada izlerken görüntü niteliğini 2160p’ye getirmeniz farkı daha iyi sezdirecektir.

Super Duper Graphics Pack’in getireceği tek yenilik görüntü revizyonu değil. Bununla beraber oyuna hareket kazandıracak yeni eklentiler de yapılmış. En ehemmiyetlisi ise çoklu oyuncu modunda fark edilecek sunucu ve topluluk pazarı geliştirmeleri olacak.

Aktüelleme PC ve Xbox One X‘e gelecek. Xbox One ve One S sahiplerinin ise aktüellemeyi alıp alamayacağı henüz öğrenilmiyor. Ancak şayet Microsoft bu iki konsolunu es geçerse, kullanıcılarından majör reaksiyon görmesi olası. Bunun yanıtını bu senenin güz aylarını bileceğiz.

Evvelki HaberMicrosoft, E3’te Xbox One X’in Maliyetini de Açıkladı  

[part:single][/part]

Yayınlanma Tarihi: 21 Eylül 2017