Müslüm Gürses’in yaşamı film oluyor!

Müslüm Gürses’in yaşamı film oluyor!


2013 senesinde yaşamını kaybeden ve müziklerinin yanı gizeme güçlük içerisinde geçen hayatı ile tanınan Müslüm Gürses‘in aramazdan parçalayışının 4. senesinde, oldukça coşku verici bir projenin ilanı reelleştirildi.

Türkiye ne dinliyor?

Türkiye’de dinleyiciler Müslüm Gürses ve Ahmet Kaya’yı unutmuyor.Spotify 2017’nin ilk çeyreğini…

Gürses’in Şanlıurfa’daki çocukluğundan İstanbul’daki hayatına kadar tüm yaşamını mevzu almayı kasteden bir film için proje haklarını satın alan Dijital Sanatlar Üretim, çekimlere kısa bir zaman içerisinde başlayacak.

Film çalışmalarının başladığının duyurulması ile beraber en merak edilen mevzu, Müslüm Gürses kişiliğinin kim tarafından canlandıracağı oldu.

Müslüm Gürses filmi için hazırlıklarda sona gelindi!

Yerel basın tarafından paylaşılan bilgilere göre, Müslüm Gürses kişiliğini vazife aldığı dizi ve filmlerin yanı gizeme seslendirdiği müzikler ile tanınan Timuçin Esen canlandıracak.

Esen’in, Gürses’e reele en yakın biçimde benzetilebilmesi için, başrolünde Brad Pitt‘in yer aldığı The Crious Case of Benjamin Button filminde vazife alan Hollywood’un şöhretli makyaj takımıyla uyuşma sağlandığı iddia ediliyor.

Senaryosu Zargana ve Az gibi kitapların yazarı olan Hakan Günay tarafından kaleme alınan filmin, varsayımı çıkış tarihi hakkında ise henüz bir bilgi paylaşılmadı.

:: Müslüm Gürses’in yaşamının film haline getirilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN


Yayınlanma Tarihi: 11 Eylül 2017