NBA 2K16

NBA 2K16 oyunu, bir basketbol simülasyonudur. Derin ve geniş oynama seçenekleri ile ister tek kişilik, ister çoklu oynayabileceğiniz bir oyundur. Basketbol severler için vazgeçilmez bir oyun haline gelmiş ve oyun severleri memnun etmiştir.

NBA 2K16 oyununda tatminkâr oynama seçenekleri bulunduğundan, severlerini memnun etmektedir. NBA 2K16 nasıl oynanır anlayabilmek için oyun içindeki farklı oynama seçeneklerine değinmekte fayda vardır. Senaryo bazlı (MyCAREER seçeneği) olan oynama seçeneğinde; zamanla NBA yıldızı olan bir lise öğrencisinin hikâyesini yaşatmaktadır. Bu oynama seçeneğinde, dram ve aksiyon bulunmaktadır ve ayriyeten 30 dakikalık bir sinema sahnesi bulunmaktadır. Bir diğer oynama seçeneği ise; MyTeam’dir. Bu seçenek sayesinde oyun içinde bulunan bir para birimi kazanılmaktadır. Oyun içinde kendi takımınızı yönetebileceğiniz başka bir seçenek olan MyGM ile basketbolda yöneticilik ruhunu geliştirebilmektesiniz. Bunlar gibi daha birçok oyun seçeneği ile sevenlerini memnun etmektedir.

Bu oyunda 10.000 adet animasyon vardır. Yepyeni pars şekilleri ve bunun gibi özellikler ile karakterler kontrol edilebilmektedir. Kontrolün tamamen oyuncuda olduğu bu oyun, gerçek bir basketbol oyunu hissi yaşatmaktadır.

Yayınlanma Tarihi: 10 Nisan 2016