NBA 2K17

2K Sports’un amiral gemisi ve basketbol piyasasının en çok oynanan oyunu olarak bildiğimiz NBA 2K, 2017 serisiyle karşımızda. Trailerında gördüğümüz gibi üst düzey grafikleri ve neredeyse gerçek diyebileceğimiz oyun motoruyla hayranlarını heyecanlandıran oyunun çıkış tarihi ise 20 Eylül 2016 olarak belirlendi.

Oyunda biraz gezdiğimizde en çok dikkatimizi çeken özellik ise inanılmaz gerçekçiliğiyle tasarlanmış my player modu. Her yıl biraz daha gelişen modda artık liseden mezun olarak kolej takımlarından teklif alıp gerçekte olduğu gibi kolej liginde performans gösterdikten sonra NBA’e adım atıyoruz. Bununla birlikte geçtiğimiz sezon emekli olan efsane isim Kobe Bryant için de özel mod yapmış olan oyunda, Bryant’la antrenman yapabildiğiniz gibi kariyerindeki özel maçları da Bryant eşliğinde oynayabiliyorsunuz. Tüm bunların yanında association modunda NBA’deki 30 takımdan birini seçerek bu takımı da yönetebilirsiniz.

NBA2K17’de özellikle Avrupalı kullanıcıları en çok ilgilendiren konu ise Euroleague takımları. Ülkemizden Anadolu Efes, Darüşşafaka Doğuş, Fenerbahçe ve Galatasaray Odeabank’ın da bulunduğu 21 Euroleague takımı, NBA2K17’de oynanabilir durumda olacak.

Hayranlarının PC, Playstation ve Xbox üzerinden oynayabileceği oyunun fiyatı ise 199 TL olarak belirlenmiş durumda.  Oyunu çeşitli bilgisayar mağazalarınızda CD olarak bulabileceğiniz gibi online oyun mağazaları Steam ve Playstation Store’dan indirmek de alternatif yollardan biri. PS3 ve PS4 kullanıcıları oyunu Playstation Store’dan indirdikten sonra oyun içi kullanıcı oluşturup ilk izlenimlerini elde edebilecekken PC kullanıcıları için ise süreç biraz daha farklı. Oyunun barındırdığı yüksek grafik motoru sebebiyle ekran kartı için optimizasyon ayarlarını yaparak sonraki adımları izleyebilirler.

NBA2K17’nin PC için sistem gereksinimleri ise şöyle:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 ve üstü

İşletim Sistemi İşlemci: Core i3-530 2.9GHz veya AMD Phenom II X4 955

RAM: 4 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 60 GB boş alan

Ekran kartı: GeForce GTS 450 ya da Radeon HD 6770 DirectX: DX 11

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 8.1 64 Bit

İşlemci: Core i5-670 3.4 6GHz ya da AMD FX-4100

RAM: 8 GB

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 60 GB boş alan

Ekran kartı: GeForce GTX 750 Ti ya da Radeon R7 260X DirectX: DX 11

Yayınlanma Tarihi: 07 Ekim 2016