Palm uslu telefon pazarına geri dönüyor!

Palm uslu telefon pazarına geri dönüyor!

Mobil dünyasının daha önceki aboneleri yavaş yavaş pazara geri dönüyor. Alcatel, Nokia ve Blackberry’den sonra şimdi de Palm’in tekerrür uslu telefon yapımına başlayacağı haberi geldi.

Samsung Gear IconX (2018) ön analiz!

Samsung Gear IconX yenilenmiş versiyonu ile karşımızda. IFA 2017’de Samsung’un tertip ettiği…

Palm geri dönüyor!

Çinli firma TCL tarafından satın alındıktan sonra son altı senede Palm ismi altında hiçbir telefon üretilmedi. TCL’nin Pazarlama Müdürü Stefan Streit, firmasının Palm markasını yine canlandırmaya ve 2018’in başında yeni bir uslu telefonu duyurmaya karar verdiğine söyledi.
 
 
 
Belki de LG’nin Palm’ın işletim sistemini satın alması, TCL’nin piyasada bu marka altında yeni uslu telefonlar üretmeye başlamasının sebeplerinden biri olabilir. Palm’in hangi işletim sistemini kullanacağı belirli değil. 
 
Alcatel ve Blackberry telefonların yapımını da yapan TCL, üç değişik alıcı kitlesini amaçlayacak. Palm’in emin ve nitelikli bir marka olarak andıran daha önceki Palm kullanıcılarına hitap etmesi beklenirken Alcatel “milenials” ı maksat alacak. BlackBerry ise  müessesesel harcayıcıları amaçlayacak.
 
TCL’in gelecek sene duyuracağı Palm mahsullerinin uslu telefonlarla hudutlu kalmayacağı ve Palm Pilot‘u da kapsayabileceği gelen bilgiler arasında. TCL firmasının Palm ile beklediği galibiyeti elde edip edemeyeceği merak mevzusu. 
 
:: Daha Önceki markaların mobil pazarına dönmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

SDN


Yayınlanma Tarihi: 03 Eylül 2017