Path of Exile

Karanlık ve fantastik olan bu oyun, tamamen aksiyon üzerine tasarlanmıştır. Karakter yapılandırması, liderlik sistemi ve bol çeşitli eşya sistemi ile oyun severlerin arayacağı birçok özellik bu oyunda toplanmıştır.

Oyunda yüksek fantezi elementleri bulunmakta ve içinde olmaktan hoşlanmayacağınız karanlığı ile oyuncuyu boğabilmektedir. Oyunun adı; sürgün yolları anlamına gelmektedir. Adından anlaşılacağı üzere, her karakter yaşadıkları yerlerden sürgün edilmişlerdir. Ve amaçları, sürgün edildikleri yerde hayatta kalmaktır. Sürgün edinilen Wraeclast isimli yerde; suçlular, toplumda istenmeyen elementler, ölmek için gönderilen yaratıklar bulunmaktadır. Ve burası tehlikelerle dolu bir yerdir. Burada tüm suçlular bir araya gelerek, kendilerini dış tehditlerden korumaya çalışmaktadır. Oyunda bulunan her karakterin ayrı bir hikâyesi vardır. Karakter isimleri şöyledir: Templar, Marauder, Ranger, Witch, Duelist, Shadow, Scion.

Oyunun hikâyesi oyunculara kısa veya basit gelebilmektedir. Fakat değişik yapılar bulunan ve ayrı hikâyeleri olan karakterler sayesinde oyun güzelleşmektedir. Path of Exile nasıl oynanır daha iyi görebilmek ve bu heyecanı yaşamak için, denemekte fayda bulunmaktadır.

Yayınlanma Tarihi: 11 Nisan 2016