PES 2018 geliyor!

PES 2018 geliyor!

Konami Digital Entertainment B.V. galibiyetli futbol serisinin en yeni oyunu olan PES 2018’I 14 Eylül 2017 tarihinde yayınlayacak. Yayıncı, yeni reyin ile yüksekleri amaçlıyor ve mükâfatlı seri üzerinde bunun için oldukça kapsamlı farklılıklar yapılmış.

PES serisini konut sistemlerindeki en reelci ve en yenilikçi futbol oyunu olarak konumlandırmış olan KONAMI, evvelden atılmış esasların üzerine çıkan tertemiz öğelerle karşınıza çıkacak. PES 2018‘in “Efsanelerin Doğduğu Yer” sloganını kendine esas alan yeni reyin yeni özellikler, yeni oynanış biçimleri, konsol versiyonlarının koyduğu standardı sunan PC versiyonu ve rakipsiz reyin tecrübeyi ile gelecek.

PES 2018 son 10 senedeki öteki PES oyunlarından çok daha fazla yenilik getirecek ve oyunun değilmedik hiçbir yanı kalmayacak. Oyunun özünde oyuncuların sahadaki aksiyon üzerinde salt hakimiyet sahibi olmalarını sağlayan ve aynı hakikat yaşamdaki futbolcular gibi davranan, hareket eden ve reaksiyonlar veren futbolcuları idaredikleri o şanlı oynanış stili uyuyacak. Hakimiyet sistemleri üzerinde yapılan yenilikler oyunun akıcılığını çoğaldırırken, yeni kullanıcı arayüzü de PES 2018‘in muhtelif kısımlarına daha rahat ulaşım sağlayacak.

Bir futbol oyununda hakimiyet her şeydir ve PES 2018 serinin şanlı hakimiyet ve topa yakınlık özelliklerine gözetirken, hakikatliği çoğaldıran yeni iyileştirmeler de yapılıyor. Maçlar artık daha reelci bir tempoda oynanırken yeni stratejik top sürme sistemi topu pozisyona uygun şekilde gizleme de dahil olmak üzere daha fazla hakimiyet sunuyor. Benzer şekilde hakimiyet çubuğunu kullanarak yapacağınız hafif hareketlerle ayak çalımları asıllaştırabilecek ve savunma oyuncularını kontrpiyede vazgeçebileceksiniz. KONAMI ayrıca REAL Touch +özelliği ile oyuncuların gelen topun yüksekliğine ve süratine bağlı olarak topu hakimiyet etmek için bedenlerinin göğüs, kafa veya bacak kısımlarını daha etkin şekilde kullanmalarını da sağlayacak. Tüm duran top pozisyonları da baştan elden geçirildi; bunu özellikle penaltı atışlarında ve tek şahsiyet santra rutininde göreceksiniz.

PES 2018‘in görsel yanı da geliştirilenler arasında. Yeni REAL Capture sistemi gündüz ve gece maçlarında son derece reelci aydınlatmalar sunarken, Camp Nou ve Signal Iduna Park gibi stadların etrafındaki bölgelerin, tabanlarının ve tünellerin reeline uygun şekilde yansıtılması için 20,000’den fazla unsur itinayla hazırlandı. KONAMI’nin hakikat futbolcularla reelci etraflarda asıllaştırdığı hareket tutma seanslar sayesinde futbolcuların hareketleri, şut ve pas hazırlıkları da hakikat yaşamdakilere bir adım daha yanaştı ve oyunun animasyon sistemi baştan alt değiştirildi. Yürümek, dönmek veya durmak gibi esas hareketlerin de üzerinden geçildi, artık futbolcu modelleri çok daha muhtelif görünecek ve formaların değişik bedenlerdeki duruşu dahil olmak üzere en ince detaylara dahi önemsenecek. KONAMI’nin partner ekiplerle yaptığı uyuşma ile artık futbolcuların vurmaları da oyunda yer alacak.

Neredeyse her alanı geliştirilmiş şanlı oynanış ve görselleri ile PES 2018 oyuncuların maç günü tecrübelerine de yeni alternatifler ilave edecek. 11’e 11 çevrim içi alternatifi ve her daim popüler olan myClub çabasına ek olarak davetli takviyeli, işbirliğine katlanan 2’ye 2 ve 3’e 3 modlar da ilave edildi. En çok istenen özelliklerinden biri olan ‘Rasgele Tercih’ maçı da yeni içeriklerle beraber geri dönerken, Master League moduna sezon evveli turnuvaları, yeni transfer sistemi, maç evveli müzakereleri ve soyunma odasından bilgiler ilave edildi.

PES serisinin eSpor dünyasındaki süregelen galibiyeti ana oyuna tamamen entegre edilen PES LEAGUE ile daha net yansıtılıyor. Dünyanın en iyi 16 PES oyuncusu 200,000$’lık para mükâfatı için Haziran ayında UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde buluşurken, PES 2018 gelecek yılki turnuvaya daha basit giriş ihtimali sunacak ve PES LEAGUE ile alakalı modları oyuna ilave edecek.

PES 2018 serinin en üst noktadaki oyunu,” diyor Konami Digital Entertainment B.V. Başkanı Masami Saso. “Evvelki oyunların esasları üzerinde yükselen ve rakamları git gide çoğalan hayranlarımızın istekleriyle şekillenen bir reyin. Ayrıca gözünü geleceğe dikmiş olan bir reyin. eSpor tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken PES 2018‘in PES LEAGUE’i oyuna ilave etmesi herkes için manileri ortadan kaldırmış oluyor. KONAMI PES tezsi ile devrim yaratmaya kararlı ve PES 2018 de bir defa daha kendimize güvenimizi ve müthişlik arayışımızı en hoş şekilde yansıtıyor.”

PES 2018 PlayStation®4, Xbox One™, PlayStation®3 ve Xbox360™ için çıkacak. Reyin ayrıca estetik ve içerik anlamında ehemmiyetli yenilikler geçirmiş ve oyunun mevcut jenerasyon konsollarla aynı derecede neşe sunacağı bir versiyonla Steam üzerinden de yayınlanacak. Dijital FC Barcelona Special Edition için PlayStation®4, Xbox One™ veya Steam üzerinden ön sipariş vererek çıkış günü ek içeriğe sahip olabilirsiniz. Bu ek içerik arasında 1,000 myClub parası ve 5 myClub futbolcu temsilcisine – Bir UEFA Şampiyonlar Ligi futbolcusu garanti – ek olarak kadronuza ilave edilecek FC Barcelona’dan bir EFSANE futbolcu da yer alıyor.

Evvelki HaberToyota ile test sürüşüne hazır mısınız? Sonraki HaberAndroid’de “Find My Device” Yarıyılı Başladı!

Yayınlanma Tarihi: 07 Eylül 2017