Pokemon Go Hindistan’da!

Pokemon Go Hindistan'da!

Amerika Birleşik Devletlerinde yayımlanmasının aylar sonrasında Niantic, en sonunda birkaç gün evvel Pokemon Go’yu Hindistan’da yayımlamış gidişatta. Ancak bu kararın ehemmiyetli bir problemi var: Pokemon Go, artık kimsenin umurunda değil.

Aylar evvel reyin ilk yaynmlandığı sırada AR kabiliyetlerinden etkilenen şahıslar, oyunu çoktan indirmiş ve sınamıştı. Niantic, oyunun Hindistan’da yayımlanması mevzusunda bu fırsatı kaçırmış bulunuyor.

Pokemon Go ilk yayınlandığı sırada neredeyse dakikalar içerisinde majör bir akıma dönüşmüş ve hemen her alanda rekorlar kırarak Facebook ve Twitter’dan dahi fazla etkin kullanıcıya erişmeyi muvaffak olmuştu. Hemen herkes Pokemon Go akımına katılırken caddelerde ve kafelerde “Pikachu” tutmaya çalışan insanlar oldukça sıradan görüntüler haline gelmişti ve Hindistan için de vaziyet çok değişik değildi.

Ancak tam bu akım, süratli bir biçimde sona ermeye başladı. Bunu şimdiden söylemek için çok erken olabilir ancak Pokemon Go artık çoğu şahsın umurunda değil. Anlık popüler pop şarkıları gibi uygulama, bir vakit süresince her yerde karşımıza çıkarken bir anda ortadan kayboldu. Uygulama takip şirketi Slice’ın yayınladığı rapora göre Pokemon Go, Temmuz ortasındaki azami oyuncu rakamının %80’ini kaybetmiş gidişatta ve bu rapor, Eylül ayının ikinci haftası için sunulmaktaydı. Şu anda vaziyetin çok daha makûs olduğu varsayım edilebilir.

Oyuncular tarafından beğenilen “yakında” sistemi gibi bazı özelliklerin oyundan kaldırılması ve problemlerin çözülmemiş olmasının ise bu gidişata dayanakçı olmadığı kesin. Ancak Niantic’in oyuncuların alakasını yenilemek için yapabileceği şeyler var. Şu anda oyunun hayat döngüsünde ehemmiyetli bir noktada bulunuyoruz oyuna alaka neredeyse yok olmak üzere. Niantic’in sunacağı sık aktüellemeler ve yeni özellikler bu meseleyi eksiltebilir ve oyunun problemlerinin ortadan kaldırılması oyunun artık asıl bir mahsul gibi sezdirmesini sağlayabilir. Bu da oyuncuların alakasını tekerrür oyuna yöneltebilir.

Pokemon Go, AR teknolojisinin asıl Dünya’da kullanımına pratik ve hoş bir bakıştı ve bu oyunun Angry Birds veya Gangnam Style ile aynı mukadderatı paylaştığını görmek netlikle üzücü olacak.

Evvelki Haberİlginç Bir VPN Araştırması ve Neticeleri! Sonraki HaberIntel’den Thunderbolt 3 Saldırıyı

Yayınlanma Tarihi: 10 Eylül 2017