Pokemon Go yeniden sınıfta kaldı!

Pokemon Go yeniden sınıfta kaldı!

Pokémon Go, bir yarıyıl manşetleri süslemiş olsa dahi, şu gizemeler daha önceki günlerini mumla arıyor. Artırılmış reellik oyunu, hakikat dünyada sanal mahlukatları kovalamanıza ve tutmanıza olanak tanıyor ve 2016 Temmuz ayında, oyuncu rakamına yetmeyen sunucuları ve öteki teknik problemlerin arasında oyunculara sunulmuştu.

Geçtiğimiz hafta asıllaşan Chicago’daki cinsinin ilk misali olan fiyatlı aktiflik, başka bir deyişle Pokémon Go Fest sırasında sanki bir deja vu yaşandı. Sabah saatlerinde, katılımcıların bir kısmı, mobil uygulamaya giriş yapamadıklarından şikayet etmeye başladı. Öteki bilet sahipleri ise, Chicago’nun Grant Park’ının dışındaki uzun kuyruklardan ve bu kuyrukların ehemmiyetli hadiseleri kaçırmalarına neden olduğundan; aktiflik başladıktan sonra uzun müddet katılım sağlayamadıklarından yakınmaktaydı.

Daha sonra Niantic CEO’su John Hanke sahneye çıkarak gidişat hakkında bilgi verdiğinde ve özür dilediğinde, kendini karşılayan pek çok şahsın yuhalaması ve “Oynayamıyoruz” haykırışları oldu. 

Akşam üstü ise bir Niantic idareyicisi, pek çoğu uzaktan gelen katılımcıların bilet paralarını geri alacaklarını ve 100 dolar bedelinde reyin içi paraya sahip olacaklarını duyurdu.

Evvelki HaberDwayne Johnson ve Apple, Siri Reklam Filmi Çekti Sonraki HaberTurkcell Platinum Uçurmaya Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi: 13 Eylül 2017