PUBG Eşi “Fornite Battle Royale” Tüm Platformlara Fiyatsız Olarak Çıktı

PUBG Eşi

Playerunkown’s Battlegrounds’a eşliğiyle bir vakittir münazara mevzusu olan Fortnite isimli oyunun “Battle Royale” modu, Playstation 4, Xbox One ve PC için tamamen fiyatsız bir biçimde çıktı.

Fortnite’ın Playerunknown’s BattlegroundsPUBG adlı oyuna eş modu “Fortnite Battle Royale” tüm tenkit ve Bluehole stüdyolarının yaptırım uygulama tehtditlerine karşın bugün itibariyle tüm platformlara fiyatsız bir biçimde sunuldu. Kendi sitesi üzerinden hesap açarak veya diğer platformlar için ise kendi mağazalarından aratarak erişebileceğiniz reyin ile alakalı Bluehole’un şimdi ne yapacağı oldukça merak ediliyor. 

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde PUBG’nin üretimcisi Bluehole Stüdyoları, Fortnite Battle Royale’in kendi oyunlarına olan eşliğiyle alakalı rahatsız olduklarına söylemişlerdi. Epic Games’in oyunun tanıtım videosunda dahi PUBG’nin ismini lanse etmelerini doğru bulmadıklarını söyleyen üretimciler, bu vaziyetten tanıtım fragmanı çıkana kadar haberdar olmadıklarını ve oyunun lanse edilişinde bir metamorfoz yapılmazsa legal yaptırım uygulayacaklarını belirtmişlerdi. 

“Fortnite Battle Royale’ın fotoğrafı çıkışı için yayınlanan video”

Fakat şu an görünen kadarıyla Epic Games cephesinden pek aldıran bir davranış görmüyoruz. Oyunun bülten fragmanını kaldırmadıkları gibi, oyunu şu an tamamen tam platformlara fiyatsız olarak yayınladılar dahi. Özellikle PUBG cephesi oyunu Xbox One’a yayınlamaya aylarca uzakken, Fortnite’ın oyunu tüm platformlarda parasız yayınlaması ciddi bir rekabet sağlayacak gibi duruyor. Oyunun değişik platformlar için indirme linklerine liste halinde linklere tıklayarak erişebilirsiniz: 

Playstation 4 Xbox One PC 

Reyin şimdiden popüler PUBG yayıncıları tarafından sınanmaya başlandı dahi. Bluehole’un bu saldırısı stüdyoyu korkutmaktan öte parasız bir reklam kampanyasına dönüştü. Ayrıca oyunun fena bir oynanışa sahip olmaması, tüm bunları destekleyerek bir zincir yaratıp popülerlik mevzusunda PUBG’yi geçip, zamanında PUBG’nin H1Z1 ve DayZ gibi oyunlara yaptığını Fortnite Battle Royale PUBG’ye de yapabilir. Bakalım göreceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Fortnite Battle Royale’i oynayacak mısınız?  

Kaynak : https://www.gamespot.com/articles/free-pubg-style-spinoff-of-fortnite-out-now-for-ps/1100-6453600/

Yayınlanma Tarihi: 01 Ekim 2017