PUBG’nin Dosyalarını Değiştirmeniz Oyundan Banlanmanıza Sebep Olabilir!

PUBG'nin Dosyalarını Değiştirmeniz Oyundan Banlanmanıza Sebep Olabilir!

Playerunknown’s Battlegrounds’da oyunda avantaj sağlamak için, oyunun dosyalarını değiştirmek artık oyunda ban nedeni!

Playerunknown’s BattlegroundsPUBG’da oyundaki yapılandırma dosyalarını oyuncular kendilerine avantaj elde etmek emeliyle değiştirirlerse, artık banlanacaklar. Son yarıyıllarda oyunda sis çökmüş bir haritanın gelmesiyle beraber, reyin dosyalarını sisli görmemek için değiştirip oyunda avantaj elde eden oyuncular artmıştı. Bu son kaide başkalaşımının ise, oyunu editleyerek avantaj elde etmeye çalışanların önüne geçileceğine inanılıyor. 

Kaide başkalaşımını ise, Playerunknown’s Battlegrounds ile alakalı Reddit topluluğundaki “Defying” adlı bir Reddit kullanıcısı farketti.  “PlayerUnknown’s Battlegrounds FAQ” başka bir deyişle oyunun sıkça sorulan sualler sayfasında “Oyunun yapılandırma dosyalarını değiştirsem mesele olur mu?” sualine karşılık verilen cevap “Bu dosyaları değiştirmenizi veya kurcalamanızı önermiyoruz. Yazılım mevzusunda deneyimli oyuncularımız dahi dokunsa oyunun faydalı çalışacağını düşünmüyoruz.” idi. Şu an ise oradaki cevap aktüellenerek, “Reyin içerisinde değiştirilebilir ayarlar dışında, oyunun içerisindeki ayarları ve dosyaları değiştirerek, oyunda avantaj elde etmeye çalışan oyuncular oyunla alakalı tutum kaidelerine karşı çıkmış olduklarını kabul ederler” olarak değiştirilmiş vaziyette. 

“Oyuna yeni gelen sis özelliği”

Oyunun çıkışından beri zati 150.000’den fazla madrabaz oyundan banlanmıştı. Bu yeni kaideyle beraber oyunda şike yapmaya çalışan veya haksız avantaj elde etmeye çalışanlar eksilir mi öğrenemeyiz. Ancak yeniden de idareyicilerin bu tip sert kararlar alması gerekiyordu. Özellikle de reyin bir e spor alanı olmaya başladığından beri oyunun popülerliği ciddi seviyede arkasıydı. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu sert kaideler oyundaki şike kullanımını eksiltir mi? 

Kaynak : http://www.eurogamer.net/articles/2017-09-18-editing-files-in-playerunknowns-battlegrounds-is-now-a-bannable-offence

Yayınlanma Tarihi: 24 Eylül 2017