ReCore

Oyun piyasası her geçen gün renklenmeye devam ediyor. Yenilenen oyunlarla bu konudaki çeşit her geçen gün artmakta. Şimdi de kısa bir süre önce oyuncularına sunulan ve az zamanda çokça sevilen bir oyun haline gelen ReCore’dan bahsedeceğiz. Xbox One’ın en etkileyici oyunlarından biri olan ReCore’unçıkış tarihi ve tanıtım videosu sunulmuştu. Oyun geçtiğimiz günlerde de oyuncularıyla buluştu. Oyunun hayat veren isim ise Mega Man’in de kurucusu olan Keiji Inafune ise meydana getirdiği bu yeni tasarımla şimdiden çok konuşulmaya başlandı. Özellikle gameplay ile fazlasıyla ses getiren ReCore’a oyuncularıyla buluştuğundan beri olan ilgi giderek artmakta. İlk başta sadece Xbox dünyası için satışa sunulan oyun daha sonra yoğun talep üzerine PC platformu için de oynanmaya hazır hale getirildi.

Oyunumuz Far Eden adlı gezegende geçiyor. Salgın bir hastalık giderek insan ırkını yok etmeye başlamış. Her ne kadar buna mani olmaya çalışılsa da engel olunamamıştır. Bunun üzerine robotlar insanları hayatta kalmaları için Far Eden adlı gezegene götürerek orada 200 yıllık bir uykuya bırakmışlardır. Karakterimiz Jouli ise 200 yıllık uykusunun ardından kurduğu robot ordusu ile yok olmanın eşiğine gelmiş olan insan ırkına yeniden hayat vermeye çalışmakta ve biz de bu sırada ona yardımcı olmaktayız. Oyunun açık bir dünyada oynanıyor. Her şeyi düşünülen tasarımıyla da kendini oldukça sevdiriyor. Fantastik ve macera alanındaki bu oyun PC’de oynaması da bir o kadar basit.

ReCore, ilk başta Xbox için piyasaya çıkmasına rağmen daha sonra PC versiyonu da kullanıcıların hizmetine sunuldu. Diğer oyunların aksine Steam üzerinden indirilemeyen oyun, Microsoft Store’da kullanıcılarını beklemekte. Oyunun fiyatı ise 26 ile 39 USD arasında değişmekle birlikte 100 TL civarındaki fiyatlarla piyasada bulunabilmekte.

ReCore’un en merak edilen konularından biri olan sistem gereksinimlerinden bahsedecek olursak:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 10

Mimari: X64

DirectX: Sürüm 11

Bellek: 8 GB

Video Belleği: 2 GB

İşlemci: Intel Core i5-4460, 2.70GHz veya AMD FX-6300

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon R7

Önerilen İşletim Sistemi:

Windows 10

Mimari: x64

DirectX: Sürüm 11

Bellek: 16 GB

Video Belleği: 4 GB

İşlemci: Intel Core i5 45690, 3.9 GHz veya AMD Equivalent

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon R9

Yayınlanma Tarihi: 06 Ekim 2016