Reyin devi logo değiştirdi!

Reyin devi logo değiştirdi!

Ubisoft’un bugünkü ilanı, her zaman olduğu gibi bir reyin kapsamıyor. Şirket bugün daha minimalist bir tarzla yenilenen logosunu ortaya çıkardı.

İlanın yapıldığı blog yazısı, aynı zamanda işletmenin daha önceki logolarını da göstererek okuyucuları mazide ufak bir gezintiye çıkarıyor. İlk logo, işletmenin mahallî bir reyin dağıtımcısı olduğu sıralarda, 80’lerin rahatlıkla tanınan görüntüsünü taşıyordu. İkinci logo ise 1995 senesinde gökkuşaklarının öne çıkan tasarım öğesi olduğu zamanda oluşturulmuştu ve stüdyonun aile odaklı içerik geliştiricisi olduğuna dikkat sürüklemekteydi. Bir sonraki logo ise en yakın zamandaki ve en tanınan mavi girdap logosu. Bu logo 2003 senesinden beri Ubisoft oyunlarında gözüküyordu ve şirket bu logonun “daha erişkin ve muhtelif bir yaklaşım” sergilediğini söylemekteydi.

2017060114202322688.jpgUbisoft, bir kez daha logosunu değiştirdi...

Yeni logo ise şirket tarafından renkli bir biçimde “yaratılmaları sırasında kullanılan sanatın altını çizerek nelerin sunulacağına bir ön izlemin veren, dünyalara bir pencere” olarak belirleniyor.

Blog yazısında belirtilene göre girdap ve O harfi, el çizimi biçimleri andırdıracak biçimde, “Ubisoft’un merak, coşku ve ufak bir delilik değişi beşeri özelliklerini” yansıtmak için özellikle yaratıldı.

Görünene göre işletmenin gelecekteki tüm oyunları, kısa bir vakit evvel tanıtılan Far Cry 5 ve The Crew ile yeni Assassin’s Creed oyunu da dahil olmak üzere, yeni logoyu kullanacaklar. E3’e yalnızca iki hafta kaldığını düşünürsek, Ubisoft’un sunumlarında yeni logoyu sıklıkla göreceğimizi hipotez ediyoruz.

Evvelki HaberCorsair, 2 Yeni PC Konseptini Tanıttı Sonraki HaberMusk’tan, Model X İçin “Budalalık” İddiası!

Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2017