Ricoh’un yeni 360 derece kamerası: Theta V

Ricoh'un yeni 360 derece kamerası: Theta V

Son yarıyılın Teknoloji trendlerinden olan 360 derece çekim yapabilen kameralar, değişik üreticilerin kullanıcılara sunduğu yenilikler ile her geçen gün büyümeye ve çok daha işlevsel bir hale gelmeye devam ediyor.

Boyundan majör özellikleriyle Sony RX0!

IFA 2017 faalliğinde Sony, hafifliği ve ufak ebatlarına karşın majör özellikler sunan RX0…

Bu alanda mahsuller geliştiren Ricoh’ta, IFA 2017 kapsamında üst seviye özelliklere sahip bir 360 derece kamera satın almak isteyen kullanıcılara hitap eden Ricoh Theta V modelinin ilanını gerçekleştirdi.

Ricoh Theta V kullanıcılara neler sunuyor?

Ricoh’un yeni Theta V modeli, geçtiğimiz sene satışa sunulan Theta S ile eş bir tasarıma sahip olsa da, 12 MP çözünürlüğünde ve f/2.0 diyafram sarihliğine sahip olan iki adet kamerası ile farkını ortaya koyuyor.

17-09/01/ricoh-theta-v.jpg

14 MP çözünürlüğünde 360 derece resim ve 4K çözünürlükte 360 derece video çekimleri yapılabilmesine ihtimal tanıyan Theta V, 19 GB’lık dahili belleğinin yanı gizeme kullanıcılara canlı yayın yapabilme kaderi sunuyor.

Bunun yanı gizeme makinenin altına bağlanılan ve 3D ses kaydı reelleştirmek için üretilen 360 derecelik mikrofonu satışa sunan Ricoh, Theta V’nin evvelki modellere çok daha net görüntülerin yanı gizeme daha geniş bir enerjik aralık ve yüksek süratte bilgi transfer olanağı sunduğunu iddia ediyor.

Ricoh, Theta V modelini ilk etapta ABD’de 429 dolar, 360 derece ses kaydı reelleştiren mikrofonu ise 269 dolar maliyet yaftayı ile satışa sunacak.

:: Ricoh’un yeni 360 derece kamerası hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

SDN


Yayınlanma Tarihi: 04 Eylül 2017