Snapdragon 670’in ayrıntıları ortaya çıktı!

Snapdragon 670'in ayrıntıları ortaya çıktı!


Snapdragon 835 ile bu seneye damgasını vuran ve önümüzdeki yarıyılda satışa sunulacak olan uslu telefonlar için yeni operasyoncular geliştirmeye devam eden Qualcomm, orta segmente göre üstün bir performans gösteren yeni Snapdragon 660 operasyoncusu ile isminden sıkça laf ettirmeyi muvaffak oldu.

Snapdragon 660 herkesi donakalttı!

Snapdragon 660, sürat testinde herkesi donakalttı. Yeni jenerasyon Snapdragon 660, üst segment…

Henüz Snapdragon 660’dan efor alan uslu telefonlar satışa sunulmazken, firmanın gelecek sene bültenini reelleştireceği Snapdragon 670 operasyoncusu hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıktı.

Gelin, şimdi Qualcomm Snapdragon 670 hakkında elde edilen ilk bilgilere hep beraber göz atalım.

Snapdragon 670 ile orta segment canlanacak!

Gelecek senenin ilk çeyreğinde tanıtılması ve Samsung’un 10nm LPP fabrikasyon süreci ile üretilmesi tasarlanan Snapdragon 670, sekiz çekirdekli bir yapıda olacak.

Qualcomm’un, Snapdragon 670 harekâtçısında iki adet 4. nesil özelleştirilmiş Kyro 360 ve altı adet düşük efor tüketimine sahip olan harekâtçı çekirdeğine yer vermesi bekleniyor.

Cortex A75 veya Cortex A55 çekirdeklerinin baz alınacağı harekâtçıda, günümüzde yaygın bir biçimde kullanılan big.LITTLE‘a göre oldukça elastik olan ARM’ın DynamIQ Teknolojisinin kullanılması tasarlanıyor.

Grafik tarafında ise 6. jenerasyon bir Adreno GPU‘nun kullanacağı Qualcomm Snapdragon 670 hakkında elde edilen bilgiler şu anda bunlar ile hudutlu.

:: Qualcomm’un yeni operasyoncusu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

SDN


Yayınlanma Tarihi: 06 Eylül 2017