Spotify sonunda geliyor!

Spotify sonunda geliyor!

Spotify, Haziran ayında masaüstü uygulamasını Windows Store’a sunmuştu. Şu anda 60 milyonun üzerinde fiyatlı aboneye sahip olan müzik hizmeti, Evrensel Windows Platform’u kullanan yeni bir uygulama geliştirmek yerine var olan uygulamasını Microsoft’un Desktop Bridge taşıtı ile dönüştürmeyi seçim etmişti.

Bunun anlamı da Windows Store uygulamasının yalnızca Windows 10 PC’lerde kullanılabilir olması ve değişik telefonlar, HoloLens veya Xbox One gibi değişik Windows 10 makinelerinde yüklenememesiydi. Ancak görünene göre Spotify, yakın gelecekte Xbox One için bir uygulama yayınlayabilir.

Reddit üzerinde ortaya çıkmaya başlayan görüntüler, Microsoft’un Larry Hryb‘inin Xbox topluluğu tarafından daha çok Major Nelson olarak öğreniliyor “Spotify Music – for Xbox” kullandığını göstermekteydi. Ekran görüntüleri en başta Photoshop’lanmış sahte görüntüler olarak düşünülmüştü ancak görünene göre bunların olasılıkları da oldukça yüksek.

The Verge, adsız “Spotify ve Microsoft’un tasarılarına yakın” kaynaklardan alıntı yaparak bir Spotify uygulamasının Xbox için geliştirilmekte olduğuna ve şu anda iç testlerin yapıldığını söylüyor.

Spotify, takribî olarak iki buçuk sene evvel Sony ile özel bir ortaklık aracılığı ile PlayStation üzerinde işletmenin PlayStation Music hizmetine takviye sağlayacak bir biçimde sunulmuştu.

Evvelki HaberHP’den Yeni Masaüstü Pavillion All-In-One! Sonraki HaberGoogle Play’de Yeni Bir Yarıyıl Başlıyor!

Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2017