Stres çarkı salgını, iPhone’a atladı!

Stres çarkı salgını, iPhone'a atladı!

Bir Fidget Spinner uygulaması Apple’ın App Store’unda en popüler oyunlardan biri, ancak bir kaç dakika oynadıktan sonra, bu uygulamanın namının niteliğinden değil, oyuncağın popülerliğinden geldiğini hemen fark ediyorsunuz. Çünkü oyunun pek de etkileyici olduğu söylenemez…

Stres çarkı da denilen bu oyuncak, adından anlaşılacağı gibi stres gidermesi için planlanmış, üç daireye sahip küçük bir tertibat. Oyuncağı ortasındaki statik kısmından baş parmak ve işaret parmağınızla yakaladıktan sonra, öbür elinizle çarkı çeviriyorsunuz ve bu operasyon acayip bir biçimde sizi tatmin ederek stresinizi eksiltiyor; en azından kimilerine göre vaziyet bu. Oyuncak tüm dünyayı viral bir akımla ele geçirdi ve şu an bu oyuncağı her yerde bulabilirsiniz.

Salı günü, Fidget Spinner uygulaması Apple‘ın fiyatsız uygulamalar listesinin başına geçmeyi muvaffak oldu. Reyin dokunmatik ekranınızı kullanarak bir stres çarkını çevirmenizi sağlıyor, beş kere ekrana değerek ne kadar uzun vakit dönmesini sağlarsanız o kadar reyin içi para kazanıyorsunuz. Ardından bu parayı kullanarak çarkınızın parçalarını değiştirebiliyor ve daha uzun vakit ve daha süratli dönmesini sağlayabiliyorsunuz.

Uygulama kazancını reklamlarla sağlıyor, ancak isterseniz muhakkak bir fiyatı ödeyerek reklamları kalıcı olarak kapayabilirsiniz.

Mobil oyunun, oyuncak kadar tatmin edici olduğunu söyleyemeyiz. Anlık bir şaka olarak indirip oynayabileceğiniz uygulama, kısa vakit içinde sıkıcı bir hal alacaktır; bizden söylemesi…

Evvelki HaberLego Porsche 911, Çarpışma Testinde Böyle Ufalandı! Sonraki HaberSamsung’tan İris Tarayıcı Hack’ine Yorum!

Yayınlanma Tarihi: 13 Eylül 2017