Switch, Xbox One’dan fazla satabilir!

Switch, Xbox One'dan fazla satabilir!

Micheal Pachter, yaptığı garip varsayımlarla öğrenilir, özellikle de reyin piyasası hakkında. Çoğunlukla paradokslu izahları takipçilerinin kafasını karıştırır. Bir sefer 4K‘yi destekleyip, Playstation 4 Pro’yu hesaplı bulurken, sonrasında 4K’nin afaki olduğunu ve Xbox One X ‘e (o zamanlar Project Scorpio) reelinde kimsenin gereksiniminin olmadığını söylemişti. Bunlara karşın Microsoft’un bu jenerasyon konsol savaşını kazanacağını da söyledi.

“Yakın olacak.. Switch’in satışlarının 14 milyonu bulabileceğini düşünüyorum, ve bu olursa, bu Xbox One’dan fazla oluyor. Xbox One muhtemelen 10-11 milyon satacak, ama artık Microsoft söylemediği için ölçmenin bir yolu yok. Ama bence Xbox One yılda 10-11 milyon satacağa benziyor, Switch daha fazla da satabilir ama görmek için bir tatil yarıyılına girmeliyim.”

Patcher en son varsayımlarında, Nintendo Switch’in 2017’de Xbox One’dan çok satacağını söylemişti. Şu ana kadar Nintendo Switch piyasada majör zafer elde etti ve NPD’ye göre yılın ilk yarısında Playstation 4 ve Xbox One’dan fazla sattı. Bu, Switch dünyada tedarik problemleri yaşarken de böyleydi.

Ne yazık ki, Xbox One’ın satışları çok saklı yakalanıyor. Kimileri 2013’ten beri 36 milyon olduğunu hipotez ediyor. Playstation ise 60 milyon ortamında. Switch son aylarda Playstation 4’ten fazla satmasına karşın, Pachter’in yalnızca Xbox One’a odaklanmış olması eksantrik. Nintendo Switch, Mart ayında çıktığından beri 2.7 milyon sattı.

Patcher‘in söylediklerinin ne kadar doğru olduğunu zaman gösterecek. Xbox One X bu yılın ilerleyen sürelerinde zafer tutabilir, ama şimdilik herkes yalnızca hipotez yürütüyor.

Evvelki HaberAndroid Experiments’tan Çıkan 5 Harika Deney!  

Yayınlanma Tarihi: 05 Eylül 2017