World of Tanks

İsminden de anlaşılacağı üzere tanklarla oynanan, keyifli bir oyundur. Birçok oyunun ana teması olan ‘savaş’ üzerine kurulu bir alt yapısı vardır.

İlk başlarda tank özellikleri karışık gibi gelse de, oyunun içinde çözmesi oldukça rahat ve kolaydır. Seçtiğiniz tankın özelliklerini iyi bilmek ve kullanmak gerekmektedir. Savaş alanına çıkıldığında, seçtiğiniz tankın kendine özgü istatistiklerinden faydalanılması gerekmektedir. Seçilen tanklar ‘World of Tanks nasıl oynanır?’ konusunda yön verici olacaktır. Tank seçimi yaparken şunlara özellikle dikkat edilmelidir: Zırh, hız, tespit etme mesafesi, top ve cephane nüfuz değerleri. Savaşta takım halinde hareket edilmektedir ve savaşa girerken, bulunulan takımın kadrosu incelenebilir. Oyunda avantaj sağlanacak bir diğer konu, haritanın tanınmasıdır. Oyun içinde dikkat edilmesi gerekenler arasında; en şiddetli savaşların gerçekleştiği yerleri tespit etmek, görüş alanları ve emniyetli yolculuk için gri alanları tercih etmek, gidişatı değiştirebilen kontrol noktaları gibi yerleri iyi bilmek gerekmektedir.

Oyunu oynadıkça daha detaylı bilgiye sahip olmak mümkündür. Fakat sürprizlerle karşılaşmamak adına haritaları incelemek avantaj sağlar.

Yayınlanma Tarihi: 04 Nisan 2016