World of Warcraft: Legion PC

Boş vakitlerimizde, ne yapacağımızı bilmediğimiz zamanlarda aklımıza gelen en güzel aktivite hep bilgisayar oyunları olmuştur. Bu nedenle popülerleşen bilgisayar oyunları, artık günlük hayatımızın içinde yer alıyor. Bunlardan biri olan WoW, yani World of Warcraft oyunlar arasındaki popülerliğini koruyor.

Yapımcı ve yayımcısı Blizzard olan WoW’un, her yeni ek paketiyle sahip olduğu ilgi de beraberinde artış gösteriyor. Bildiğiniz gibi bir savaş oyunu olan WoW’a, oyunu satın aldığınızda düzenlediğiniz ayarlar ve aldığınız karakterler ile başlayacaksınız Oyun, ilk aşamalarda size biraz tanıtılacak ve ortama alışmanız sağlanacak. Başlarda henüz acemi olduğunuzdan oyunda hayatta kalmanız biraz zor olabilir. Çünkü oyundaki yaratıklar da sizin sağ kalmanızı istemeyeceklerdir. Bu sebeple bir an evvel üst seviyelere çıkmak isteyeceksiniz. Bunun için iki farklı seçeneğiniz mevcut. Biri karşılaştığınız yaratıkları öldürerek experience (deneyim puanı) kazanmak, bir diğeri ise oyunda size verilecek olan görevleri yerine getirmek. Birkaç görev bile ilk başlarda sizi iki üç seviye birden atlamanıza yardımcı olacaktır.

Türkiye piyasasında en çok oynanan oyunlardan biri olan WoW’u oynamak ise çok kolay. İster CD’sini alarak, isterseniz de online oyun plarformlarından indirerek edinebileceğiniz oyun, basit bir kayıt olma işleminden sonra oynanabilir hale geliyor.  Playstation ve Xbox için henüz hazır olmayan oyun sadece PC’den oynanabilmekte.

Tüm bu işlemlerin yanı sıra sonradan piyasaya sürülen ek paketleri de  oyun zevkine göre internetten indirip oynayabilirsiniz. Bu ek paketlerin en yenisi ise geçtiğimiz ay oyunculara sunulan Legion ek paketi. Oyuncularının merakla beklediği ek paket, nihayet satışa sunuldu. Ek paket ile gelen yenilikler birçok kişi tarafından sevinçle karşılandı. Bunlar arasında, WoW’un 100 olan seviyesini 110’a çıkarması beklenmedik bir yenilikti. Legion ek paketi oyuna The Broken Isles kıtasını kazandırmakla birlikte, oyuncularını WoW’un en sevilen bölümü ile geçmişe götürmek isteyen Blizzard, Burning Legion bölümünü yeniden oyuncularıyla buluşturuyor. Ek paket yeniliklerinin arasında; yeni karakter özellikleri, yeni sınıf ve sınıflara özel dostlar, yeni Dungeonlar, Raidler ve açık dünya Bossları bulunuyor. Her yeni ek paket ile daha eğlenceli bir hale gelen WoW, oyuncu kitlesi ile ilgi görmeye devam ediyor.

Dilerseniz WoW oynamak için gerekli olan PC sistem gereksinimlerini de hatırlayalım:

Minimum Sistem Gereksinimleri:

PC: Windows XP/Windows Vista/Windows7/Windows8

Intel Core2 Duo E6600 ya da AMD Phenom X3 8750

NVIDIA GeForce 8800 GT, ATI Radeon HD 4850 veya Intel HD Graphics 3000

Boş Disk Alanı: 35 GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

PC: Windows 7/Windows 8 64-bit

Intel Core i5 2400 ya da AMD FX-4100 veya daha iyisi

NVIDIA GeForce GTX 470, ATI Radeon HD 5870 veya daha iyisi

Boş Disk Alanı: 35 GB

Yayınlanma Tarihi: 03 Ekim 2016