XP ve Vista’ya son “tekme”

XP ve Vista'ya son

Microsoft’un Windows XP’nin yardımını sona erdirmesinin üzerinden üç seneden fazla vakit geçti, ama tarihi işletim sistemi hala donakaltıcı ve kaygı verici biçimde dünyada kullanıcılar arasında popüler. Microsoft’un bu yılın evvelki zamanlarında yardımını tamamen yok ettiği Windows Vista da dünyada çok rakamda kullanıcı tarafından kullanılıyor.

PC’lerinde XP veya Vista heyeti olan ve Blizzard‘ın bazı en popüler oyunlarını oynamayı beğenenler, işletmenin en son izahından pek hoşnut kalmayacaklar. Blizzard, Ekim ayından itibaren World of Warcraft, Starcraft II, Diablo III, Hearthstone ve Heroes of the Storm’un Windows XP ve Windows Vista yardımını sona erdirme sürecini başlatacağına söyledi. Destek kesildikten sonra, bu oyunlar artık bu işletim sistemlerinde çalışmayacaklar.

Windows Vista’dan sonra Microsoft, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10’u çıkardı, ayrıca son işletim sistemine üç büyük aktüelleme de çıkardı. Hala XP ve Vista’ya tutunanların bu izaha öfkelenmesi kaçınılmaz, ama muhtemelen artık onların da Windows’un daha yeni ve daha tehlikesiz versiyonlarına geçme müddetleri geldi.

Cep telefonunuzu reel bir kent kılavuzuna dönüştüren Piri uygulamasını mercek altına aldık

Evvelki HaberWindows Telefonlar Neredeyse Yok Oldu! Sonraki HaberPhotoshop’lu Fotoğrafları Kavrayamıyoruz!

Yayınlanma Tarihi: 12 Eylül 2017