Yaşamda kalma oyunları dosyası!

Yaşamda kalma oyunları dosyası!

Yaşamda Kalma Survival Oyunları, isminden de anlaşılacağı üzere yaşamda kalmanın ön tasarıda olduğu oyunlardır. Bu reyin cinsinde kazanmak değil, yenilmemek kastedilir. Oyunun kurgusundaki her bir öğe, ana kişiliği öldürmek üzerine oluşturulmuştur. Yaşamda Kalma Survival oyunları öteki reyin cinsleri ile mukayese etildiğinde yaşamımıza gireli uzun bir müddet olmadı. Hatta 5 sene evvel oynanmakta olsalar da ayrı bir reyin cinsi olarak kabul edilmiyorlardı. Şimdi ise reyin severlerin en çok hoşlandıkları oyunlar arasında yer alıyorlar. Bu reyin cinsi özellikle de PC dünyasında hatırı sayılır bir yere sahip.

Yaşamda Kalma Survival oyunlarında ana şahsiyet kendiliğindene yaşamda kalamaz. Karşınıza kesinlikle onu öldürecek bir mazeret çıkacaktır. Bu mazeret açlık, susuzluk, ışınım, hava şartları, barbar hayvanlar, doğal afetler, savaşmakta olduğumuz düşmanlar ya da uzaylılar ve canavarlar olabilir. Hatta bazı oyunlarda bunların hepsi toplanarak kişiliği öldürmek için amansız bir gayrete girişebilir. Yaşamda Kalma Survival oyunlarının fobi cinsinde de ehemmiyetli misalleri bulunuyor. 

Yaşamda Kalma Oyunları Nasıl Oynanır?

Yaşamda kalma oyunları son yarıyılım en popüler oyunları arasında yer alıyor. Survival oyunları 2013’ten beri reyin sektörünü sanki kasıp kavuruyor. Pek çok platformda birbirinden farklı Survival oyunlarına erişmek muhtemel. Windows, Playsation, iOS ve Android platformlarında oynanabilecek çok rakamda farklı yaşamda kalma oyunu var.

Bundan birkaç sene sonra yaşamda kalma oyunlarının majör miktarda sanal reelliğe uyarlanması ve bu konsepte geçimli olarak üretilmesi bekleniyor. Özellikle fobi cinsindeki yaşamda kalma oyunlarının sanal hakikatlikle geçimli hale gelmiş formatı reyin beğenirler tarafından majör bir merakla bekleniyor.

Yaşamda Kalma Oyunlarını İndirin

Yaşamda kalma oyunlarına nasıl erişileceği, oyunun platformuna bağlı olarak değişiyor. Şayet tabletinizde ya da uslu telefonunuzda reyin oynamak istiyorsanız Google Play ya da App Store’dan Survival oyunlarına erişmeniz gerekiyor.

Şayet PC üzerinden reyin oynayacaksanız Steam’e kaydetmeniz ve oyunu Steam üzerinden satın almanız gerekiyor. Survival oyunlarının pek çoğu kısa müddet içinde kendi oyuncu kitlesini oluşturdu. Şayet hangi oyunu alacağınıza henüz karar veremediyseniz Twitch platformu üzerinden yapılan yayınları izleyerek kendiniz için uygun olan yaşamda kalma oyununu seçebilirsiniz.

Dayz İndirin

Arma II’nin bu kadar çok satılmasının en büyük nedenlerinden biri olan Dayz, tek başına bir reyin haline geldiğinden beri en çok oynanan yaşamda kalma oyunlarının arasında yer alıyor. Reyin Steam üzerinden satın alınabiliyor ve Alpha versiyonu ile oynanabiliyor.

Dayz’da son senelerde dizi ve reyin sektörüne pençesine almış olan zombilerin saldırıyı ile karşılaşıyorsunuz. Dünya bir istila altında ve siz kısıtlı imkânlarla yaşamda kalmaya çalışıyorsunuz. Etrafı keşfetmek, gıda meşrubat bulmak, siyah ve erzak ambarlarken gözleri her daim sarih tutarak zombilerle savaşmak gerekli. Natürel değişik oyunlarla savaşabilmek ya da beraber zombilere karşı koymak da oyunun en cümbüşlü taraflarından.

Miasmata İndirin

20170609012447949101.jpgMiasmata İndirin

2012 senesinde Steam ve GOG üzerinden piyasaya sunulan Miasmata, kısa müddet içinde hatırı sayılır bir oyuncu kitlesi edindi. Sırlı bir adada yaşamda kalma çabası veren bir bilim adamını mevzu edinen Miasmata, hem kişiliğin kumpaslı olarak kendisine bakmasını gerektiriyor hem de oyuna kapılıp dikkati elden vazgeçtiğiniz anda karşınıza çıkan tuzaklarla şahsiyetinizi öldürebiliyor. Üstelik bir de geriye doğru akan saat var. Aksiyonun her cinsini içinde barındıran bu oyunun kısa müddet içinde gözdelerin arasına girmesi rastla değil.

Adada Yaşamda Kalma Oyunları

Yaşamda kalmak ya da Survival denildiğinde usumuza gelen ilk civar ıssız bir isme oluyor. Issız bir adaya gitsek yanımıza alacağımız 3 şeyin ne olacağını çocukluğumuzdan beri konuştuğumuz göz önüne alınırsa, bu gidişat çok da donakaltıcı değil. Miasmata, adada yaşamda kalma oyunlarının en popülerlerinden.

Adada yaşamda kalma oyunları arasında en çok hoşlanılanlarından biri öbürü de The Forest. The Forest’ta bir uçak kazası neticesinde sırlı bir adaya düşüyoruz ve bir yandan güç koşullarda yaşamda kalmaya çalışırken bir yandan da vahim canavarlardan kaçıyoruz. The Forest, fobi temasının oldukça öne çıktığı bir reyin. Hatta gece geç sürelerde tek başınıza oynarsanız, uykuya dalmakta güçlük sürükleyeceğinizi söyleyebiliriz!

Cep telefonunuzu reel bir kent kılavuzuna dönüştüren Piri uygulamasını mercek altına aldık

Evvelki HaberiOS 11, iPhone 8 Hakkında Neler Söylüyor? Sonraki HaberXbox Project Scorpio’nun Saklı İletileri

Yayınlanma Tarihi: 09 Eylül 2017